Dni Otwarte w Politechnice Rzeszowskiej

Największa uczelnia techniczna w regionie – Politechnika Rzeszowska  – organizuje Dni Otwarte 30–31 marca 2017 r.

Pierwszy dzień jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy stoją przed wyborem odpowiedniej dla siebie uczelni wyższej.

Podczas pierwszego Dnia Otwartego w godzinach 9:00–15:00 Politechnika Rzeszowska oferuje odwiedzającym:

  • strefę wystawienniczą, w której zaprezentują się wszystkie wydziały Politechniki Rzeszowskiej oraz koła naukowe i organizacje studenckie,
  • interesujące wykłady i warsztaty związane z kierunkami prowadzonymi na naszej uczelni,
  • spotkania ze studentami, którzy będą udzielać informacji na temat praktycznej strony życia studenckiego,
  • fascynujące pokazy fizyczne i chemiczne,
  • atrakcje organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki”,
  • konkursy z nagrodami.

Wszystko to ma zachęcić uczniów do wyboru studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Uczestnictwo w pierwszym Dniu Otwartym musi zostać poprzedzone rejestracją – indywidualną lub grupową.

Dzień drugi to III Nocne Spotkania z Nauką – wydarzenie organizowane na Politechnice Rzeszowskiej już po raz trzeci, adresowane do wszystkich: dzieci, ich rodziców, młodzieży szkolnej, studentów, mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia – miłośników wiedzy, ludzi „ciekawych świata” i zachodzących w nim zjawisk. Wydarzenie nawiązuje formułą do słynnych „Nocy muzeów” i jego głównym punktem jest możliwość zwiedzania laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, które na co dzień są dostępne jedynie dla studentów i pracowników. Pracownicy i studenci naszej uczelni będą opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach, o możliwościach i technologiach. Będą także przeprowadzać interesujące i pouczające eksperymenty. Nocne Spotkania z Nauką to również pokazy chemiczne i fizyczne, zajęcia dla najmłodszych oraz prezentacje robotów, łazika marsjańskiego, modeli samolotów, bolidu i wielu innych politechnicznych „gadżetów”. Wstęp na III Nocne Spotkania z Nauką nie wymaga rejestracji.

 

Szczegółowe informacje oraz program Dni Otwartych znajdują się na stronie: dniotwarte.prz.edu.pl

 

Udział w Dniach Otwartych Politechniki Rzeszowskiej jest bezpłatny.

Plakat Dni Otwartych PRz - A3

Skomentuj