Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie


VI Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie

Dni i wieczory 1-3 czerwca będą po brzegi wypełnione atrakcjami. Koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy, spotkania z architektami, pokazy filmowe, spektakl taneczny, silent disco oraz Warsztatlon, czyli startupy dla miasta. Zagrają: SALK, KRIA (Islandia), Gypsy and the Acid Queen, Pustki, Łąki Łan, Buslav, Sonar, Xxanaxx, Urbanski.

Były już hale fabryki Zelmer, hale obrabiarek PKP i fosa rzeszowskiego Zamku. Tym razem miejscem festiwalowych wydarzeń będą klimatyczne wnętrza i dziedziniec kamienicy przy
al. Piłsudskiego 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny.

WARSZTATLON – ZMIENIAJ Z NAMI RZESZÓW

Już 20 maja wszyscy, którzy mają niesztampowe pomysły na to, jak poprawić funkcjonowanie przestrzeni Rzeszowa, mogą wziąć udział w 24 godzinnym miejskim hackathonie pt. „Live Life”. To inicjatywa w ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej, skierowana do wszystkich mieszkańców Rzeszowa, którzy chcieliby wspólnie pracować nad wprowadzeniem własnych pomysłów w życie miasta. Osoby, które mają pomysł, a nie mają zespołu mogą dołączyć do spontanicznie powstających grup już na miejscu. Początek 20 maja w KWADRACIE przy ul. Bardowskiego 4.

Podczas dni Festiwalu Przestrzeni Miejskiej wszystkie projekty będą prezentowane odwiedzającym i wezmą udział w ostatecznym spotkaniu z jury, które wyłoni zwycięzców.

KREATYWNE DNI DZIECKA

Podczas Festiwalu dziedziniec i kamienica przy al. Piłsudskiego 8-10 będą również kreatywną przestrzenią dla dzieci i młodzieży. Odbędą się tam warsztaty architektoniczne, a także warsztaty z budowania instrumentów, tworzenia graffiti oraz pokazy filmów animowanych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Już 1 czerwca od godz. 12 zapraszamy na warsztaty form użytkowych w betonie Lafarge – warsztat otwarty dla uczniów, a także dla studentów i architektów. Uczestnicy, podzieleni na grupy wiekowe będą projektować swoją przestrzeń miejską. Każda z grup otrzyma zadanie pobudzające kreatywność i pomagające znaleźć temat przewodni wybranego miejsca, a następnie będzie wypełniać przestrzeń architektonicznie. Na zakończenie zajęć mieszkańcy Rzeszowa i festiwalowi goście będą mogli podziwiać makiety i budowle stworzone przez uczestników.

Dla dzieci, które wolą bardziej dynamiczne formy, organizatorzy przygotowali gry terenowe, np. zbieranie „złotych” sztabek wykonanych z betonu, domino z betonowych płytek i układanie wieży Jenga z betonowych klocków.

O godz. 19 zapraszamy na slajdowisko, a od godz. 22 na gry planszowe.

2 czerwca od godz. 12 zapraszamy na archizabawy – otwarte zajęcia architektoniczne dla dzieci „Hong Kong”. Podczas tych warsztatów dzieci w kreatywny sposób będą uczyły się jak aranżować przestrzeń, stworzą makiety i modele architektoniczne.

Ciekawie zapowiadają się również warsztaty tworzenia graffiti pod okiem Arkadiusza Andrejkowa.

Samoróbka – budowanie instrumentów

Twórcze zajęcia, podczas których powstaną instrumenty potrwają dwa dni (1 i 2 czerwca od godz. 15). W sobotę, 3 czerwca dzieci wraz z instruktorami zagrają wyjątkowy koncert na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Projekt Samoróbka to inicjatywa wrocławskiej grupy artystycznej „Małe Instrumenty”. Jego celem jest generowanie odkrywczych i oryginalnych instrumentów, które pozwalają wykonawcom na tworzenie nowej muzyki. Uczestnicy w praktyczny sposób poznają podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych oraz proste metody nagłośnienia nawet bardzo cichych dźwięków. Zapisy na te warsztaty przyjmowane są pod adresem promocja@estrada.rzeszow.pl do 22 maja.

KONCERTY, WYSTAWY, POKAZY

Festiwal Przestrzeni Miejskiej to również mnóstwo innych atrakcji. Wieczory będą wypełniać koncerty muzyki alternatywnej i elektronicznej oraz pokazy filmowe Euroshorts. Będą również wystawy architektoniczne, m.in. wystawa modeli Bogusława Barnasia „Architektura zakorzeniona w tradycji” i prac Arkadiusza Andrejkowa „Szprejem obciążeni”.

Prawdziwa gratka czeka na miłośników i kolekcjonerów płyt winylowych – przez wszystkie festiwalowe dni będzie odbywał się kiermasz winyli.

Czwartkowe popołudnie od godz. 15 wypełnią prezentacje: „Przestrzeń miejska inspiracją dla współczesnego biura” to propozycja projektantów i designerów Grupy Nowy Styl, którzy przedstawią najnowsze trendy w aranżacji przestrzeni biurowych, nowatorskie koncepcje oraz dynamikę zmian w tym obszarze.

O godz. 16 rozpocznie się ArchiCzwartek – bliskie spotkanie z Oskarem Grąbczewskim – OVO – Grąbczewscy Architekci oraz Tomaszem Koniorem – Studio Konior, „Dobre przestrzenie dla miasta”.

W piątek o godz. 17 zapraszamy na wykład plenerowy połączony ze spacerem, organizowany przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Rzeszowa. Tematem będzie architektura przedwojennego modernizmu jako zapis aspiracji rzeszowian końca lat 30. XX w. do bycia mieszkańcami nowoczesnego, prężnie rozwijającego się ośrodka przemysłowego. Spotkanie

rozpocznie się przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24. Zapisy na spacer przyjmowane są pod adresem promocja@estrada.rzeszow.pl do 22 maja.

W piątkowy wieczór po koncertach odbędzie się prezentacja Amerykańskich Filmów Reklamowych 2016. Niezwykły przegląd najlepszych światowych reklam telewizyjnych włączonych do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA), organizowany przez Stowarzyszenie Niezależnych Producentów Reklamowych USA (AICP) będzie można zobaczyć
w Rzeszowie w ramach projekcji pofestiwalowej Euroshorts.

Ogólnopolska premiera książki „Przemytnicy”

Miłośnicy literatury też znajdą coś dla siebie. W piątek o godz. 17 odbędzie się spotkanie
z Konradem Janczurą, autorem książki „Przemytnicy”, wydanej przez Korporację Ha!art. Będzie to ogólnopolska premiera debiutu prozatorskiego autora.

„Przemytnicy” to thriller – opowieść o dwóch chłopakach z małej wsi koło Lubaczowa, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie przemytnika. W bagażniku granatowego passata wożą przez ukraińską granicę papierosy Prima, wódkę Chlibnyj Dar, cukierki, chałwę i ketchup. Sensej, lokalny rekin biznesu, próbuje wciągnąć swoich podopiecznych na wyższy poziom. W grę wchodzi tajemnicza przesyłka od Eda z Przemyśla…

Przedstawiciele Korporacji Ha!art będą gośćmi festiwalu przez cały czas jego trwania, prezentując swoje publikacje.

Spektakl tańca współczesnego „Nie rób scen (o mężczyznach)”

To interdyscyplinarna propozycja Stowarzyszenia Artystycznego PoruszaMY. Jak mówi autorka Katarzyna Myrda, spektakl „Nie rób scen (o mężczyznach)” jest podróżą: z jednej strony bardzo przyziemną, z drugiej pełną abstrakcji. Poprzez dialog bohaterek jest opowieścią subiektywną, równocześnie sprawiającą, że można przeglądnąć się w jej lustrze. Ze względu na inspirację autorki m.in. obrazami Piotra Worońca Jr, ukazuje interdyscyplinarne podejście do sztuki, łącząc malarstwo abstrakcyjne z ruchem, słowem oraz gestem.

Spektakl jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. Zapraszamy w sobotę, 3 czerwca
o godz. 17.

Wyjątkowe silent disco

W sobotnią noc, po koncertach, od godz. 23 do 2.00 zapraszamy na wyjątkowe silent disco. Jako DJ-e wystąpią: Michäl Wu (Xxanaxx), Urbanski (RYSY) i Łukasz Stachurko – Sonar Soul (RYSY, Sonar).

Organizatorzy Festiwalu Przestrzeni Miejskiej: Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Rzeszów, KWADRAT.

Mecenasem wydarzenia jest Samsung


PLAN KONCERTÓW I INFORMACJE O ARTYSTACH

 

Czwartek, 1.06

20.00 – SALK

21.00 – KRÍA  (Islandia)

Piątek, 2.06

18.30 Gypsy and the Acid Queen

19:45 Pustki

21.15 Łąki Łan

 

Sobota, 3.06

18.30 Buslav

19.45 Sonar

21.00 Xxanaxx

22.00 Urbanski

23.00 – 02.00 silent disco: Michäl Wu (Xxanaxx), Urbanski (RYSY), Sonar Soul (RYSY, Sonar).

Informacje o artystach

SALK

Zespół stworzony przez trzech muzyków i poetę powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie. Już w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. Ich twórczość to balans na pograniczu alternatywnego rocka, folku, elektroniki i ambientu. Doskonale słyszalne jest to w utworze „Matronika”, gdzie lekko dziewczęcy wokal Marceli Rybskiej miesza się z ambientowym tłem i nieśpieszną, usypiającą melodią, która z czasem nabiera mocy i przeistacza się w ścianę dźwięku.

W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje stworzyła polska artystka, Dorota Tylka. Strony branżowe BRAND NEW ANTHEM oraz SO MUSIC okrzyknęły ich największą muzyczną nadzieją na rok 2017. Do ich ważniejszych osiągnięć artystycznych można zaliczyć również wygraną w konkursie Skoda Auto Muzyka, występ na Soundrive Festival, a także udział w 16. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, gdzie na żywo tworzyli muzykę do horroru ,,Upadek Domu Usherów”.

KRÍA

To pseudonim artystyczny islandzkiej wokalistki i producentki o imieniu Elísa Einarsdóttir, obecnie mieszkającej w Londynie. Jak przyznaje sama autorka,  inspiruje ją wszystko co jest niezwykłe, niewyjaśnione i nadprzyrodzone. Inspiruje ją również ojczysta Islandia, szczególnie przy pisaniu wierszy i tekstów. Przyznaje, że od zawsze interesowała się islandzkimi ludowymi opowieściami o duchach i ukrytych ludziach, którzy żyją w kamieniach.

Artystka zadebiutowała 3 sierpnia 2015 roku albumem EP zatytułowanym „Low Hype” (Basilar Records). KRÍA samodzielnie napisała wszystkie teksty i melodie na krążek, natomiast przy produkcji i miksowaniu materiału towarzyszył jej Jak Owens. Inspirowały ją szczególnie natura, islandzkie opowieści ludowe, zjawiska nadprzyrodzone, ale także feminizm i ludzka podatność na zranienia.

Na płycie Low Hype” znajdują się 3 utwory. Otwierający krążek Antibody opisuje sposób przedstawiania w mediach  kobiet oraz osób należących do mniejszości. Kolejna kompozycja Hiding” opowiada o byciu introwertykiem. Natomiast zamykający album, tytułowy utwór Low Hype mówi o znalezieniu się w jakimś mrocznym miejscu i stopniowym zdawaniu sobie sprawy z tego, że wszystko może się zmienić.

Muzyczny rdzeń twórczości KRÍA stanowi dark electronic, a oplatają go elementy ambient i synthwave.

Zawartość albumu „Low Hype” to chłodny powiew mrocznej elektroniki. W brzmieniu na pierwszy plan wysuwa się niesamowity głos artystki – z jednej strony kojący, a z drugiej bardzo intensywny. Towarzyszą mu rozmyte dźwięki syntezatorów, melancholijny bas, industrialne bity i sensualne glitche. Całość tworzy zupełnie nieziemski i zachwycający klimat; niebiańsko piękny i oniryczny.

GYPSY and the ACID QUEEN

To pseudonim artystyczny Kuby Jaworskiego, wokalisty, multinstrumentalisty i song writera z Krakowa. Gypsy wydał właśnie swój debiutancki album o zaskakującym tytule Gypsy and the Acid Queen.

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, w zespole nie znajdziecie żadnej acid queen. Jest tylko tajemniczy Gypsy. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno-bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata tworzą klimat lata ‘69. Koncerty to niesamowite doświadczenie – Mimo tego, że na scenie jest tylko jedna osoba – przeżycia, które towarzyszą odbiorowi muzyki można określić jako transcendentalne.

Po wydaniu debiutanckiej płyty przyszły pierwsze sukcesy: Nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka 46. FAM -grand prix na III Kołłątajowskim Przeglądzie Sztuki.

PUSTKI

Mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Płyta „Safari” jest tego najlepszym dowodem. Wciąż mamy do czynienia z klimatem, gdzie chwytliwa melodia gra w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla Pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki. Produkcyjnie na „Safari” swoje piętno odcisnęli trzej producenci – Bartek Dziedzic, Adam Toczko oraz Eddie Stevens.

Najnowsza płyta ,,Wydawało się” to podsumowanie 15-letniej już twórczości Pustek. Znalazły się na niej wybrane utwory z dyskografii zespołu oraz dwa premierowe: ,,O krok” oraz ,,Liczę do dwóch”. Jedno jest pewne – Pustki potrafią zaskakiwać. Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

ŁĄKI ŁAN

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.

W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą promują single „Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

BUSLAV

Multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów o wyjątkowej wrażliwości. Jest jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku, nominowanym do nagrody Fryderyka, a jego utwory to niezwykła, przepełniona emocjami mieszanka muzyki elektronicznej i popu. Jako instrumentalista występował m.in. w dużych jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w

kwintecie Goryl (m.in. z Michałem Bryndalem z Voo Voo), gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia), zagrał też na płycie dubowo-reggae’owego składu Sedativa, a nawet należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley.

SONAR

Nieczęsto pojawia się zespół, którego pierwsze cztery koncerty to występy na prestiżowych festiwalach. Nieczęsto debiutujący zespół gra muzykę, którą trudno zaszufladkować. Nieczęsto znana, niezależna wytwórnia postanawia po 48 wydawnictwach, wydać pierwszy album całkowicie po polsku. Nieczęsto napisanie tekstów wszystkich piosenek na płycie powierza się raperom. Zazwyczaj kombinacja tylu nieoczywistości powinna zwiastować wybitną płytę. Wierzymy, że tak właśnie jest w przypadku SONARa. „Pętle” to melancholia, triphopowy mrok i klasyczny sznyt instrumentalny w połączeniu z nowoczesną produkcją, a do tego wyjątkowo aktualne teksty. Nad całością czuwa Łukasz Stachurko (współtwórca duetu RYSY), obok wokalu debiutującej Leny Osińskiej ciężko przejść obojętnie, Rafał Dutkiewicz potwierdza swój perkusyjny talent nagrywając większość bębnów na setkę, a Artur Bogusławski dorzuca odrobinę swej pianistycznej magii. Całości dopełniają kwartet smyczkowy i sekcja dęta, nadając tej współczesnej produkcji klasyczny sznyt. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Mikołaj Bugajak czyli NOON – mistrz klasycznego, hip-hopowego brzmienia. Za teksty odpowiada Mateusz HOLAK, który powoli staje się głosem swojego pokolenia – pokolenia, które ma wiele do powiedzenia. Na płycie pojawia się trzech nieprzypadkowych gości. Są nimi raperzy, których zbytnio przedstawiać nie trzeba – weteran Ten Typ Mes, Ras (Rasmentalism) potwierdzający swój mocno ugruntowany wysoki status oraz świetnie zapowiadający się młodziak – Otsochodzi.

XXANAXX

Duet z Warszawy – Klaudia Szafrańska (wokal) oraz producent Michäl Wu, tworzący muzykę elektroniczną. Nazwa duetu nawiązuje do jednego ze środków uspokajających. Jak podkreślają muzycy – absolutnie celowo i z premedytacją. – Wszystko wzięło się stąd, że chcieliśmy, żeby muzyka była relaksująca, odprężająca. I wydaje mi się, że nazwa oddaje to, co robimy – mówił Michał w radiowej „Trójce”.

Ich drogi spotkały się, kiedy Klaudia, rozglądała się za odpowiednim producentem, a Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Jak sami mówią – od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę.

Pierwszy singiel zespołu, zatytułowany „Disappear” ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 r. nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu, z której znamy także utwory „Broken Hope” czy „Got U Under”. Ich debiutancki album “Triangles”,

który był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów roku ukazał się w maju 2014r. nakładem Warner Music Polska. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez media, fanów oraz polskich jak i zagranicznych artystów. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. W czerwcu 2016 swoją premierę miała płyta zatytułowana „FWRD“. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem. Chwilę po premierze „FWRD“ zespół rozpoczął cykl występów podczas najważniejszych letnich imprez muzycznych w kraju: „Królestwo H&M“;  Open’er, festiwal Audioriver w Płocku, EB Hel Spot, gdzie XXANAXX dzielił scenę m.in. z legendarnymi De La Soul oraz w Rybniku na pierwszej edycji Music & Water Festival. Ukoronowaniem wakacyjnego etapu koncertowej promocji „FWRD“ był udział w finale Męskiego Grania w Żywcu.

Rok 2017 to dla XXANAXXU m.in. koncert w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie radiowej Trójki, dwa występy w warszawskim Teatrze Syrena, nominacja do Fryderyka w kategorii „Album roku – elektronika“ oraz ponownie nagroda dla „artysty roku“ w plebiscycie Munoludy portalu Muno.pl

XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

URBANSKI

Wojtek Urbanski -producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Współtwórca projektu RYSY, kompozytor i koproducent utworów zespołu.

Debiutował w 2007 roku w niemieckiej wytwórni Compost Records. Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli, reklam i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in. z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach „Księgi Jakubowe” w Teatrze Powszechnym oraz „Mapa i Terytorium” w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design.

W 2016 nominowany wraz z zespołem RYSY do Fryderyka 2016 za debiutancki album „Traveler”. Występował na największych festiwalach w kraju (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Off), oraz koncertował za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Obecnie koncentruje się na solowym projekcie Urbanski, poprzez który jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno. Jego solowy album ukaże się nakładem U Know Me Records w czerwcu tego roku.

Urbański regularnie współpracuje również z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną Święs oraz Jagodą Kudlińską.

FPM 2

 

Festiwal Przestrzeni Miejskiej 1 – 3 czerwca – program

Czwartek, 1.06.

 • 12.00 warsztaty form użytkowych w betonie Lafarge – warsztat otwarty dla uczniów, studentów i architektów (dziedziniec, Piłsudskiego 8-10); gry terenowe dla dzieci
 • 14.00 czytelnia Korporacji Ha!Artpublikacje z zakresu sztuki współczesnej, filmu, nowych mediów, literatury i filozofii (sala na parterze kamienicy)
 • kiermasz płyt winylowych
 • 15.00 „Samoróbka” – tworzenie instrumentów – warsztaty dla dzieci (8-12 lat) – cz.1
 • 15.00 prezentacja najnowszych trendów aranżacji przestrzeni biurowych„Przestrzeń miejska inspiracją dla współczesnego biura.” Nowy Styl Group (sala wystawowa; wejście od dziedzińca, Piłsudskiego 8-10)
 • 16.00 ArchiCzwartek – bliskie spotkanie z Oskarem Grąbczewskim – OVO – Grąbczewscy Architekci oraz Tomaszem Koniorem – Studio Konior, „Dobre przestrzenie dla miasta” (sala wystawowa, wejście od dziedzińca, Piłsudskiego 8-10)
 • 18.30 otwarcie wystawy modeli architektonicznych Bogusława Barnasia (hol przed salą wystawową, wejście od dziedzińca, Piłsudskiego 8-10)
 • 18.30 otwarcie wystawy prac Arkadiusza Andrejkowa – sala wystawowa (wejście od dziedzińca, Piłsudskiego 8-10)
 • 19.00 Slajdowisko
 • Koncerty:
 • godz. 20.00 – SALK
 • godz. 21.00 – KRÍA (Islandia)
 • 22.00 – Planszówki

Piątek , 2.06

 • 11.00 ArchiZabawy – „Hong Kong” – warsztaty otwarte
 • 12.00 Tworzenie graffiti – warsztaty dla dzieci
 • 15.00 „Samoróbka” – tworzenie instrumentów – warsztat dla dzieci cz.2
 • 14.00czytelnia Korporacji Ha!Art – publikacje z zakresu sztuki współczesnej, filmu, nowych mediów, literatury i filozofii.
 • kiermasz płyt winylowych
 • 17.00 Premiera książki „Przemytnicy” Konrada Janczura (wyd. Korporacja Ha!Art, Kraków 2017); spotkanie z autorem.
 • 17.00 wykład plenerowy połączony ze spacerem, organizowany przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rzeszowie (budynek Estrady Rzeszowskiej ul. Jagiellońska 24)
 • Koncerty
 • godz. 18.30 Gypsy and the Acid Queen
 • godz. 19:45 Pustki
 • godz. 21.15 Łąki Łan
 • Godz. 22.30 – pokazy filmowe (EuroShorts, 90 min.) prezentacja Amerykańskich Filmów Reklamowych 2016. Przegląd najlepszych światowych reklam telewizyjnych włączonych do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA)

Sobota, 3.06

 • 11.00 „Samoróbka” – finał warsztatów; ok. 14.00 wspólny koncert
 • 13.00 Filmy dla dzieci (EuroShorts – animacje)
 • 14.00 Czytelnia Korporacji Ha!Art – publikacje z zakresu sztuki współczesnej, filmu, nowych mediów, literatury i filozofii
 • Kiermasz płyt winylowych
 • 14.00 prezentacja prac powstałych podczas „Warsztatlonu”
 • 17.00 Spektakl taneczny pt. „Nie rób scen (o mężczyznach)” w wykonaniu tancerzy ze Stowarzyszenia Artystycznego PoruszaMY
 • Koncerty:
 • godz. 18.30 Buslav
 • godz. 19.45 Sonar
 • godz. 21.00 Xxanaxx
 • godz. 22.00 – 23.00 Urbanski

godz. 23.00 – 02.00 silent disco – Michäl Wu (Xxanaxx), Urbanski (RYSY) i Łukasz Stachurko – Sonar Soul (RYSY, Sonar).

Skomentuj