Festiwal Relacji w Rzeszowie

Już niedługo, bo 7-8 stycznia, w Rzeszowie odbędą się warsztaty i wykłady, na których promowane będzie rodzicielstwo, oparte na szacunku i dbałości o wzajemne relacje. Propagowana będzie wiedza o Porozumieniu Bez Przemocy (NVC), czyli uważnym i empatycznym sposobie porozumiewania się w zgodzie z własnymi emocjami i potrzebami.

To wydarzenie promujące idee Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Pierwsze tego typu wydarzenie, które odbędzie się na Podkarpaciu. Festiwal ma na celu propagowanie wśród przyszłych i obecnych rodziców Rodzicielstwa Bliskości, czyli kontaktu rodzica i dziecka opartego na wzajemnej pełnej szacunku relacji. Obustronny szacunek i zrozumienie leżą także u podstaw sposobu komunikowania się opracowanego przez Marshalla Rosenberga, twórcy Nonviolent Communication (NVC) po polsku tłumaczonego jako Porozumienie bez Przemocy (PbP). Obydwie postawy poprawiają jakość kontaktów nie tylko w rodzinie, ale także w każdym innym wymiarze naszego życia, gdzie dobre relacje i skuteczna komunikacja umożliwiają efektywną współpracę, dążenie i osiąganie wyznaczonych celów.

W przestrzeni dla dzieci będą czekali dorośli, aby uprzyjemnić im czas, podczas gdy rodzice będą na warsztatach i wykładach, animatorzy przygotują dla nich ciekawe zajęcia i zabawy. Opiekę zapewni m.in. Pracownia Warsztatów Edukacyjnych Figaro. Na stoiskach  partnerów będzie można kupić książki na temat RB i PbP, a także produkty dla mam, dzieci i niemowląt. Na miejscu będzie można też smacznie zjeść i wypić dobrą kawę lub zdrowy sok.

Więcej informacji, program oraz zapisy na stronach:

www.festiwalrelacji.pl

www.facebook.com/Festiwal-Relacji

15659031 941954922608832 935253349 O

 

Skomentuj