FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM z DEJA VU

Audycja filmowa DEJA VU oraz KINO ZA ROGIEM CAFE 

zapraszają na co dwutygodniowe spotkania z dobrym filmem w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w Kawiarni, w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji.

Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska, wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radio Centrum i pasjonatka kina.

Spotkania odbywają się w 1 i 3. środę miesiąca o godz. 18:30.
Pojedyncze bilety 10zł, karnet na 4 filmy, w tym 4 kawy/herbaty 40zł.
Wśród uczestników pofilmowej dyskusji losowany jest film na DVD.

W programie:
  2.09  BAZA LUDZI UMARŁYCH
16.09  NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE
  7.10  O KONIACH I LUDZIACH
21.10  MADAME

FILMOWE-SPOTKANIA-ZA-ROGIEM-IX-i-X-2020-724x1024
O filmach:

BAZA LUDZI UMARŁYCH, reż. Czesław Petelski, Polska 1958

Adaptacja powieści Marka Hłaski „Następny do raju”.
Akcja filmu toczy się w bazie transportu drewna w Bieszczadach. W tym odludnym, ponurym miejscu, w niezwykle ciężkich warunkach pracują wyrokowcy i życiowi wykolejeńcy. Fatalny stan techniczny samochodów nie tylko utrudnia im wykonywanie obowiązków, lecz stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo. Nic dziwnego, że nikomu nie zależy na pracy, wszystkim zaś – na możliwie szybkiej ucieczce. Nie ma tu bohaterów jednoznacznie złych ani jednoznacznie dobrych. Nikt też nie przechodzi budującej przemiany od ciemnego typa do przodownika pracy. Wszyscy są „przyczernieni”, cyniczni. Mimo że znajdują się w sytuacji bez wyjścia, na co dzień stają oko w oko ze śmiercią, starają się jednak żyć zgodnie z własnym kodeksem honorowym. Choć pozbawieni złudzeń i skrupułów, są zdolni do autentycznego bohaterstwa.

Więcej:
http://www.kinozarogiem.pl/filmy/1170872/baza-ludzi-umarych

***
NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE reż. Ken Scott, Belgia, Francja, Indie, USA 2018

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?

Więcej:
http://www.kinozarogiem.pl/filmy/1407333/niezwyka-podroz-fakira-ktory-utkna-w-szafie

***
O KONIACH I LUDZIACH reż. Benedikt Erlingsson, Islandia, Niemcy, Norwegia 2013

Kolbeinn kocha Solveig, A Solveig kocha Kolbeinn. Ale Kolbeinn kocha kogoś jeszcze. A mianowicie swoją ukochaną, zdobywającą medale klacz Granę. Ale Grana jest obsesyjnie zakochana w ogierze Solveig, Brunn. Nadchodzi wiosna, śniegi topnieją, uczucia rozkwitają… Czy to się może dobrze skończyć?
Vernhardur kocha wódkę, a jego koń Jarpur kocha swojego pana. Kiedy na wodach Islandii pojawia się rosyjski statek, wypełniony 96% spirytusem, Vernhardur z miłości do wódki na swoim koniu, postanawia do statku dopłynąć… To nie może się dobrze skończyć!
Grimur kocha dawne drogi konne, ale Eglii kocha je grodzić drutem kolczastym. Podczas konnych wędrówek Grimur przecina ogrodzenie, a Eglii goni go ciągnikiem po islandzkich górach… To na pewno nie skończy się dobrze!
Johanna kocha swoją klacz Raudka, ale Raudka kocha wolność. W pogoni za koniem Johanna znajduje na wrzosowisku rannego Grimura otoczonego wianuszkiem klaczy… To na pewno się skończy dobrze!
Juan Camillo kocha życie i przygody. Jako turysta z Hiszpanii podziwia islandzką naturę i kobiety. Podczas przejażdżki na starym koniu nagle spada śnieg. Czy historia gorącego Hiszpana i islandzkiego konia może skończyć się dobrze…?

Wysmakowany filmowy poemat o mieszkańcach Islandii, ludziach i ich koniach. Pięć nowel pokazuje splatające się ze sobą losy mieszkańców małej islandzkiej społeczności, których życie i emocje są nierozerwalnie związane z końmi. Niezwykła poetycka opowieść, której twórca z jednej strony pokazuje ludzkie oblicze zwierząt, z drugiej – zwierzęcą część natury człowieka.

Więcej:
http://www.kinozarogiem.pl/filmy/1168996/o-koniach-i-ludziach

***

MADAME reż. Amanda Sthers, Francja 2017

By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (Rossy de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana. Przynajmniej do czasu! Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

Więcej:
http://www.kinozarogiem.pl/filmy/1370625/madame

Skomentuj