Konrad Dybaś srebrnym medalistą Super Ball w Pradze

Konrad Dybaś, student logistyki Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, srebrnym medalistą otwartych mistrzostw świata w Super Ball 2017 w Pradze

Od 20 do 26 sierpnia br. studenci Politechniki Rzeszowskiej Jaromir Poprawa i Konrad Dybaś brali udział w mistrzostwach świata we freestyle footballu SuperBall 2017 w Pradze. Obaj reprezentanci naszej uczelni walczyli z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Konrada Dybasia startującego w jednej z konkurencji  challenge (zawodnicy mają określoną liczbę prób na wykonanie poszczególnych kombinacji, podczas których rośnie poziom trudności). Konkurencję wygrał Timur Alekseev z Rosji (doszedł do 14 rundy), a Konrad Dybaś (do 13 rundy), wykonując jedno combo z dwóch wymaganych w pierwszej próbie, uplasował się na 2. miejscu. Trzecie miejsce zajął Ars Klementev z Rosji. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z Włoch i Brazylii. Znakomity występ studenta logistyki pozwolił mu na zdobycie tytułu Wicemistrza Świata Challenge w Freestyle Footballu.

6 września br. rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz kanclerz Marek Kachaniak spotkali się z Konradem Dybasiem. Podczas spotkania wicemistrz w kategorii challenge opowiedział o początkach swojej przygody z freestyle footballem, planach na przyszłość łączących sport i studiowanie na PRz.

Dotychczasowe osiągnięcia Konrada Dybasia: mistrzostwo Polski w kategorii stick three (2015 i 2016), pierwsze miejsce w Pucharze Polski – Freestival w Żerkowie w kategorii stick three i challenge (2015), czwarte miejsce w otwartych mistrzostwach świata SuperBall w Libercu w kategorii stick three (2014), pierwsze miejsce na Freestivalu Street Games w Grodzisku Mazowieckim w kategorii stick three (2017).

IMG_3941 fot. Marian MISIAKIEWICZ

Od lewej: Rektor Politechniki Rzeszowskiej – Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski,

student logistyki Konrad Dybaś, Kanclerz PRz mgr Marek Kachaniak

 

 

Skomentuj