Łydka Grubasa Grubo Upudlona

Zespół Łydka Grubasa prezentuje kolejne dokonanie muzyczne. Tym razem jest to wideo do akustycznych wersji utworów kapeli. Gościnny udział w nagraniach wzięli muzycy znani przede wszystkim ze sceny olsztyńskiej. Premiera już w najbliższy piątek, 11 września, na kanale YouTube zespołu.

Minikoncert akustyczny o tytule „Grube Upudlenie”  składa się z 6 utworów. Są to mocno przearanżowane przeboje zespołu oraz jeden cover – nieformalny hymn festiwalu Zacieralia, „Wieczorne Telefony”, wykonywany w oryginale przez Wiesława Miernika. Pomysł na wersje akustyczne powstał w czasie narodowej kwarantanny.

„Kiedy wszyscy utknęli w swoich domach, za punkt honoru postawiliśmy sobie nie odpuszczać, tylko działać ze zdwojoną mocą” – mówi nam Bartosz „Hipis” Krusznicki , wokalista Łydki. „Jednym z naszych pomysłów był szybki koncert na akustykach, jednak z biegiem czasu koncepcja ewoluowała. Podczas opracowywania kawałków w wersji „unplugged” nowe melodie chwyciły nas za serce na tyle, że skończyło się na nagraniach studyjnych, mini trasie wakacyjnej, oraz obrazku do nagrań, który właśnie ma swoją premierę”.

„Akustyczne wersje utworów graliśmy podczas wspomnianej trasy wakacyjnej, gdzie zostały kapitalnie przyjęte przez Publiczność. Jesienią również będzie można je usłyszeć, w towarzystwie kilku innych naszych kawałków, zaaranżowanych całkowicie na nowo. W ramach „normalnej” trasy również szykuje się nam parę wyjątkowych koncertów „unplugged”.

Do wzięcia udziału w nagraniach Łydka zaprosiła muzyków tworzących i żyjących w rodzinnym mieście zespołu – Olsztynie. W utworach pojawiają się m.in. Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej) grający na akordeonie, Roland Biliński (Romanca) na skrzypcach czy Marcin Rumiński (Shannon) na dudach hiszpańskich.

„Stroniliśmy od tego, by ‘akustycznie’ oznaczało ‘smętnie’ ”- podkreśla Maciek „Ziggy” Charytoniak, gitarzysta Łydki. „Kawałki, które wzięliśmy na warsztat, są dość mocno przearanżowane, ale to wciąż rock and roll z kopniakiem i pozytywną energią. Wpletliśmy w nasze utwory ścieżki instrumentów, które raczej nie kojarzą się z tego typu muzyką. Dzięki temu wniosły do kompozycji więcej smaku, bo występują w dość niestandardowych rolach. Bardzo dziękujemy kolegom, którzy bez chwili wahania zgodzili się z nami zagrać”.

Klip do „Upudlenia” został okraszony licznymi ujęciami prezentującymi olsztyńskie plenery. Został również nakręcony w jednym z kultowych olsztyńskich pubów.

  „Upudlenie to kapitalna okazja, żeby poza muzyką przedstawić naszym Słuchaczom również część zespołowej historii”- zaznacza Dominik „Długi” Skwarczyński. „Lubimy nasze miasto i jesteśmy z nim związani. Mamy nadzieję, że poprzez zarówno muzykę, jak i wplecione w klip widoki Starówki, jezior, Zamku czy pięknych okolic miasta uda nam się zachęcić niejedną osobę do odwiedzenia Olsztyna. Zapraszamy serdecznie- zarówno do przesłuchania, jak i obejrzenia materiału, który dla Was przygotowaliśmy”.

Przypomnijmy, że „Łydka Grubasa – Grube Upudlenie i Goście” pojawił się premierowo 11 września o godzinie 16:00 na kanale YouTube zespołu.

Link do YouTube: https://youtu.be/z7CQrTirgrw

Skomentuj