„Mlekoteka” w Pro-Familii

Bezpłatne warsztaty dla mam –  akcja „Mlekoteka” w PRO-FAMILII

Jaki wpływ na rozwój nowonarodzonego dziecka ma mleko mamy? Czym jest siara i jakie ma właściwości? Jak poradzić sobie nie zawsze łatwymi początkami laktacji? Na te i na inne pytania odpowiedzą specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA podczas bezpłatnych warsztatów dla kobiet, które odbędą się 27 maja
w Rzeszowie w ramach ogólnopolskiej akcji „MLEKOTEKA”.

Z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, już po raz czwarty ruszy w Polsce ogólnopolska akcja „Mlekoteka”, w ramach której w całym kraju odbędą się bezpłatne warsztaty poświęcone tematowi karmienia. W tym roku wydarzenia zostaną zorganizowane w ponad 50 miejscach w Polsce.

– Na mapie miejsc, gdzie odbędą się te arcyważne warsztaty nie mogło zabraknąć PRO-FAMILII, dlatego już dziś zapraszamy wszystkie kobiety, mamy w ciąży i po porodzie na warsztaty, które 27 maja o godzinie 10:00  odbędą się w naszym szpitalu. Porozmawiamy m.in. o mleku mamy, które jest bez wątpienia jednym z największych cudów natury oraz o tym, jak do karmienia się przygotować i pokonać początkowe trudności –  zachęca dr Barbara Piekło, dietetyk ze Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA w Rzeszowie.

Inicjatorami akcji są dwie promotorki karmienia piersią: Iza Frankowską-Olech i Iza Sztandera, które organizują projekt w imieniu Fundacji Promocji Karmienia Piersią i we współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku.

Spotkanie odbędzie się na sali konferencyjnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie, przy ul. Witolda 6b – 27 maja o godzinie 10:00. Aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, wystarczy na adres mailowy – redakcja@pro-familia.pl wysłać swoje imię i nazwisko. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM:

* Bezcenny dar – właściwości mleka kobiecego i jego wpływ na rozwój noworodka | dr Barbara Piekło, dietetyk.
* Laktacyjny debiut – trudne początki, jak dobrze zacząć? | mgr Józefa Kołodziej, międzynarodowy certyfikowany konsultant laktacyjny.

Skomentuj