Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2017

W województwie  podkarpackim do matury 2018 może przystąpić (po raz pierwszy) 18.017  osób, w tym 9.869 absolwentów liceów ogólnokształcących i 8.148 absolwentów techników.

To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, oraz dla maturalnych „poprawkowiczów” Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 20 i 21 września br. podczas Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbędzie się na terenie Politechniki Rzeszowskiej

Rzeszowski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowiSalon w stolicy Podkarpacia odwiedziło w ubiegłym roku ponad 9 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: fizyki, biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą we wtorek uczelnie z Rzeszowa, Krakowa, Lublina, Wrocławia i Warszawy.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

 

Szczegółowe informacje na: http://www.salonmaturzystow.pl/2017/rzeszow

 

Skomentuj