Szklana menażeria – specjalny pokaz dla słuchaczy Radia Centrum!!!

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wraz z Radiem Centrum Rzeszów zapraszają na wyjątkowy spektakl pt. „Szklana menażeria”. Na hasło RADIO CENTRUM bilety na sztukę kosztują tylko 15zł!!!

Pokaz 25.01.2018 o g.19:00

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z twórcami

 

O sztuce „Szklana menażeria”:

Amanda to na pozór despotyczna matka, która usiłuje wtłoczyć swoje dzieci, wrażliwego poetę Toma i chorobliwie nieśmiałą Laurę, właścicielkę szklanej menażerii, w ogólnie pojęty schemat szczęścia. Ten rodzinny dramat pełen wewnętrznych napięć i tarć rodzi się – paradoksalnie – z wielkiej miłości. Bohaterów łączy głęboka i silna więź, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że trwają w nieprzerwanym toksycznym konflikcie. W ich relacjach nic nie jest zero-jedynkowe.

Ta znakomita sztuka traktuje o sprawach uniwersalnych i bliskich każdemu z nas: o rozczarowaniu szarą rzeczywistością, pragnieniu miłości, akceptacji i samorealizacji, ucieczce w bezpieczny świat iluzji, o braku zgody na to, że życie toczy się własnym torem, bez pytania nas o zdanie. Ale nade wszystko o tym, że w każdej sytuacji warto ocalić siebie, swoje marzenia i wrażliwość, nawet jeśli we współczesnym bezwzględnym świecie jest to wyjątkowo trudne. Kameralna atmosfera (widownia przeniesiona na scenę) pozwala na własnej skórze poczuć złożone emocje targające bohaterami.

Obsada:
Anna Demczuk
Joanna Baran
Michał Chołka
Mateusz Marczydło
Autor: Tennessee Williams
Przekład: Jacek Poniedziałek
Reżyseria: Jan Nowara
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Paweł Nafus
Multimedia: Marcin Pawełczak
Plastyka ruchu scenicznego: Tomasz Dajewski
Inspicjent i sufler: Karolina Dańczyszyn
Czas trwania: 100 minut

Skomentuj