Filmowe Spotkania za Rogiem

Kino Za Rogiem Cafe w Rzeszowie (ul. Świętego Mikołaja 6) zaprasza na co dwutygodniowe spotkania z dobrym filmem w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w Kawiarni, w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji.

Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska, wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radio Centrum i pasjonatka kina.

Najbliższe Spotkania:

3.11 CZŁOWIEK NA TORZE

Emerytowany maszynista Orzechowski ginie pod kołami pociągu – próbował go wykoleić czy zatrzymać? Na to pytanie stara się odpowiedzieć specjalna komisja. Portret kolejarza starej daty kreślą kolejno trzej świadkowie. Ich uzupełniające się „prawdy” pozwalają wyjaśnić tajemnicę starego fachowca, do końca wiernego zawodowemu etosowi.
Jedno z największych osiągnięć kina polskiego Października, dzięki inspiracji włoskim neorealizmem i wykorzystaniu doświadczeń Munka-dokumentalisty przełamujące socrealistyczne schematy. Wielka kreacja Kazimierza Opalińskiego i symboliczny finał: słowa „Duszno tu” i otwarcie okna jako znak odwilży i – ze współczesnej perspektywy – zapowiedź polskiej szkoły filmowej.

17.11 POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ

A gdybyś mógł wrócić do dowolnego momentu z przeszłości i przeżyć go jeszcze raz…?
Na prężnie rozwijającym się rynku usług pojawia się firma, która jest w stanie przenieść człowieka w czasie – nie dzięki tajemniczemu wehikułowi, lecz poprzez skrupulatne odtworzenie przeszłości w najdrobniejszych szczegółach.
Propozycję takiej właśnie nietypowej podróży w czasie otrzymuje zagubiony w świecie nowych technologii i przeżywający małżeński kryzys sześćdziesięciolatek. Korzystając z prawa wyboru decyduje się wrócić do lat 70., do dnia, w którym poznał Marianne – wtedy cudowną, niezależną, seksowną dziewczynę – dziś jego zimną i obojętną żonę.

1.12 SZPIEG

Rok 1993, Korea Północna wycofuje się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Suk-young Park, oficer południowokoreańskiego wywiadu, zostaje wysłany na misję szpiegowską w celu zinfiltrowania laboratoriów jądrowych na Północy. Podając się za biznesmena, kontaktuje się z wysoko postawionym północnokoreańskim urzędnikiem. Po wieloletnich staraniach udaje mu się w końcu zdobyć zaufanie samego Kim-Dzong-Ila, odkrywa jednak, że gra, w której bierze udział, jest znacznie bardziej skomplikowana niż ją przedstawiają jego zwierzchnicy.
Bardzo sprawny thriller szpiegowski na podstawie historii południowokoreańskiego szpiega o pseudonimie Czarna Wenus.

15.12 NIEZATAPIALNI

Podtatusiali, łysiejący, z brzuszkami… Grupa mężczyzn po czterdziestce, u progu kryzysu wieku średniego, tworzy pierwszą w historii męską drużynę pływaków synchronicznych. Pomimo sceptycyzmu i szyderstw otoczenia, z zapałem trenują pod okiem Delphine – byłej gwiazdy wodnego baletu. Razem rozpoczynają niezwykłą przygodę, która pomoże im uporać się z własnymi problemami, podbuduje ich poczucie własnej wartości, a także pozwoli lepiej zrozumieć siebie i innych.

 

 

Skomentuj