Róże Europy i Kobranocka

Do Rzeszowa zawitają Róże Europy i Kobranocka.

Przed nimi zagrają także nasze zespoły – W.S.K. i Gerard Magnus Band .

Wstęp od 18.00, a pierwszy koncert wystartuje o 18.45. Całość w Klubie Pod Palmą.

Róże Europy to zespół rockowy założony w 1983 roku. Trzonem kapeli jest wokalista i autor tekstów Piotr Klatt. Na przestrzeni lat, skład zespołu niejednokrotnie się zmieniał. Kapela zaczęła być dostrzegana dzięki występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. W 1988 roku ukazał się debiutancki album Róż Europy – „Stańcie przed lustrami”, z której pochodzą „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”. Najpopularniejszą płytą zespołu był krążek „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój – „Jedwab”. W tym utworze gościnnie wystąpiła, rozpoczynająca swoją karierę Edyta Bartosiewicz.

Kobranocka – Pierwszy koncert pod nazwą „Kobranocka” odbył się w sierpniu 1985 w warszawskiej Riwierze na festiwalu „Poza Kontrolą”. Ten debiutancki występ zebrał bardzo dobre recenzje. Chwilę później zaproponowano grupie wspólną trasę po Polsce z niemieckim, renomowanym zespołem Die Toten Hosen. W styczniu 1986 powstały pierwsze nagrania, a kilka miesięcy później, w sierpniu 1986 Kobranocka zagrała na festiwalu w Jarocinie. Muzycy byli przekonani, że występują jako goście, jednak okazało się, że zdobyli największą ilość głosów publiczności. W kolejnych latach toruńska formacja grywała na deskach sceny w Jarocinie wielokrotnie.

W.S.K – czyli rock’n’roll i punkowo-hardrockowe brzmienie z tekstową wkładką w postaci satyryczno-obyczajowej. Od XXXIII lat na scenie młodzi, zdolni i perspektywiczni z Rzeszowa.

GERARD MAGNUS BAND – został powołany do życia w 2020 roku z inicjatywy Tomasza Rzeszutka, wokalisty i multiinstrumentalisty, związanego od ponad 30 lat z rzeszowską sceną rockową, znanego z gry w takich zespołach jak np.: KSU, JCS, Neonovi czy Adapters.

Skomentuj