Dobro(wolne) Dyskusje 18+

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza już 8 grudnia startuje z nowym projektem – tym razem skierowanym tylko do osób dorosłych. Podczas „Dobro(wolnych) Dyskusji” jako pierwszy na języki poddany zostanie temat sztucznej inteligencji. Czy jej niepohamowany rozwój znacząco wpłynie na nasze życie? W jakich obszarach może być ona zagrożeniem a w jakich szansą…? To, w jakim kierunku potoczy się dyskusja zależeć będzie nie tylko od prelegentów ale przede wszystkim od… uczestników spotkania.

Od ponad 10 lat Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza realizuje projekty edukacyjne skierowane głownie do młodych osób. Dziecięcy Uniwersytet Techniczny czy RoboLAB Local STEM Incubator to inicjatywny, które od lat nieustannie cieszą się zainteresowaniem dzieci i młodzieży biorących udział w bezpłatnych zajęciach popularnonaukowych czy warsztatach robotycznych. Tym razem organizatorzy wyszli z propozycją projektu skierowanego tylko do osób dorosłych, idąc w myśl misji kształcenia przez całe życie.

„Dobro(wolne) Dyskusje” to projekt, który ma na celu propagowanie dyskusji jako metody skutecznej komunikacji. Dzięki debacie wokół danego tematu, prowadzonej pomiędzy prelegentami oraz uczestnikami spotkania, możliwe staje się pokazanie danego problemu od różnych stron – tych naukowych ale także społecznych, dotykających każdego z nas. Podczas panelu zaproszeni prelegenci – eksperci/pasjonaci danego tematu – podzielą się swoim doświadczeniem, zapraszając do wymiany poglądów również publiczność.

Organizatorzy chcą zachęcić do dyskusji przede wszystkim wokół tematów aktualnych, często „gorących” czy kontrowersyjnych. Właśnie dlatego pierwszym tematem poddanym debacie będzie sztuczna inteligencja. Bez wątpienia temat ten może wzbudzać różne emocje – począwszy od ekscytacji nad jej ogromnymi możliwościami – aż do strachu przed sfingowaniem czy manipulacją.  Swoimi doświadczeniami w obszarze AI podzieli się ze słuchaczami:

prof. dr hab. Aleksander Bobko – filozof, informatyk, profesor nauk humanistycznych, Senator RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2015-2018, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego w latach 2012-2015;

dr Maciej Chrzanowski – wykładowca Politechniki Rzeszowskiej, doradca biznesowy, szkoleniowiec, ekspert z zakresu akceleracji biznesu;

mgr inż. Ireneusz Balawender – nauczyciel przedmiotów programistycznych, przewodniczący komisji przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie.

Spotkania dyskusyjne odbywać się będą w siedzibie Fundacji przy ul. Akademickiej 8 w Rzeszowie. Projekt realizowany będzie cyklicznie, a pierwsze spotkanie wystartuje w piątkowy wieczór – 8 grudnia o godz. 19:00.

Fundacja zaprasza wszystkie chętne osoby (18+) do wzięcia udziału w spotkaniu oraz zapisanie się poprzez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona zatem liczy się kolejność zgłoszeń.

„Dobro(wolne) Dyskusje” to propozycja innej formy spędzenia wolnego czasu, nastawiona na rozwój interpersonalny, która dzięki swojej formule pozwoli uczestnikom wejść w interakcję z ekspertami danej dziedziny, poprzez możliwość zadawania pytań ale także dając przestrzeń do wymiany wzajemnych doświadczeń i poglądów oscylujących wokół tematu spotkania.

Więcej informacji o realizowanych przez Fundację projektach (nie tylko tych dla dorosłych) znajduje się na stronie www.dolinawiedzy.pl oraz Facebooku Dolina Wiedzy.

 

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/aWsMoXAdZFHCEnct7

 

 

 

Skomentuj