Gong – seria koncertów w Polsce

Kavus Torabi, gitarzysta i wokalista kultowego zespołu Gong, zaprasza na serię koncertów w Polsce. Będzie to niezwykła okazja, by na żywo doświadczyć psychodelicznych dźwięków i wizji tej pionierskiej grupy.

 

Zaproszenie można obejrzeć w tym miejscu: https://youtu.be/_85r-5EhYQ4?si=ewca4qy9Dof8VmXf

 

Gong to brytyjski zespół muzyczny, jeden z pionierów gatunku space rock. Grupa założona w 1969 roku przez multiinstrumentalistę Daevida Allena, w swojej twórczości łączyła elementy rocka progresywnego, jazzu, muzyki etnicznej i eksperymentalnej. Charakteryzujący się nietypowym podejściem do muzyki, zespół Gong zdobył popularność dzięki swoim kreatywnym kompozycjom, surrealistycznym tekstom i energetycznym koncertom. Ich albumy, takie jak „Camembert Electrique” czy „Radio Gnome Trilogy”, są uznawane za klasyki rocka progresywnego. Mimo licznych zmian składu i przerw w działalności, Gong pozostaje ważnym elementem historii muzyki eksperymentalnej. W listopadzie 2024 roku zespół zagra cztery koncerty w Polsce w ramach promocji  ich najnowszej płyty zatytułowanej „Unending Ascending”. Bilety już w sprzedaży, zapraszamy!

 

Art Muza

zaprasza

 

GONG

Universal Ascension 24 Tour

 

21.11.2024 Warszawa, Hybrydy

22.11.2024 Bydgoszcz, Kuźnia

23.11.2024 Poznań, CK Zamek

24.11.2024 Katowice, Kinoteatr Rialto

 

Otwarcie bram: godz.19.00 Początek koncertów: godz.20.00

 

Ceny biletów:

179 zł przedsprzedaż

199 zł w dniu koncertu

 

Bilety w sprzedaży na stronach:

Ticketmaster.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Rockserwis.pl, kupbilecik.pl

 

 

Wszechświat Gong powstał w 1969 roku, kiedy Daevid Allen został zainspirowany przez głębokie wizje psychodeliczne. Jako założyciel zespołu Soft Machine, Allen włączył swoje duchowe i metafizyczne zainteresowania do ewoluującego kolektywu. Gong, bardziej mitologia niż zespół w konwencjonalnym sensie, ustanowił się jako jedna z najbardziej unikatowych, innowacyjnych i eksperymentalnych grup rockowych lat siedemdziesiątych. Muzycy eksplorowali połączenie rocka, jazzu i psychodelii z elementami mistycyzmu i surrealizmu. Obecne wcielenie zespołu, które Daevid utworzył przed swoim ostatnim albumem „I See You”, honoruje jego intencję, aby Gong nie umarł razem z nim, zachęcając zespół, aby „niósł to dalej w nowe nieznane wyżyny i głębiny, daleko poza wszystko, co mogłem sobie wyobrazić”.

Kolektyw Kavusa Torabiego, Dave’a Sturta, Fabio Golfettiego, Iana Easta i Cheba Nettlesa jest najbardziej stabilnym składem w historii Gongu, pisząc, nagrywając i koncertując razem od śmierci Allena w 2015 roku. Ich muzyka czerpie z kredo oryginalnego Gongu i wciąż eksploruje nowe krainy, nie zważając na nostalgiczne uczucia. Gong w 2024 roku kontynuuje etykę, postawę i styl życia, które zawsze były wplecione w strukturę zespołu. „Unending Ascending” to tytuł najnowszego albumu zespołu Gong, który swoją premierę miał w 2023 roku.

Koncerty zespołu Gong to rytuał, w którym biorą udział zarówno zespół, jak i publiczność. Przez intensywne i ekstatyczne dwie godziny Gong hipnotyzuje pulsującymi riffami, unoszącymi harmoniami wokalnymi i kanciastymi, punktowymi aranżacjami. Przechodząc przez przytłaczające szczyty dźwiękowej intensywności do błogich, onirycznych fragmentów, całość jest oświetlana niezapomnianym, kalejdoskopowym show świetlnym autorstwa Fruit Salad Lights. Gong czerpie z najnowszego repertuaru, sięgając również po klasykę, a każda noc to niezapomniana transformacja.

 

 

Gong – aktualny skład:

Kavus Torabi – gitara

Dave Sturt – gitara basowa

Fabio Golfetti – gitara

Ian East – instrumenty dęte

Cheb Nettles – perkusja

 

Wybrana dyskografia:

I See You (2014)

Rejoice I’m Dead! (2016)

The Universe Also Collapses (2019)

Pulsing Signals (Live) (2022)

Unending Ascending (2023)

 

Live videos:

„My Sawtooth Wake“ – z koncertowego albumu „Pulsing Signals”: https://www.youtube.com/watch?v=9aIIvnpf0UQ

 

Music Video:

GONG „My Guitar Is A Spaceship“:  https://www.youtube.com/watch?v=RrJRaWzXvW8

GONG „Tiny Galaxies”:  https://www.youtube.com/watch?v=jqoFLJlxpWw

 

Gong w sieci:

https://www.gongband.com

https://gongband.bandcamp.com

https://www.facebook.com/officialgong

https://twitter.com/gong_band

https://open.spotify.com/artist/47yvARr7dCOKqvjDVwfbf3

https://music.apple.com/us/artist/gong/6663678

Gong

https://linktr.ee/gongband

 

Dodatkowe informacje:

Agnieszka Kulpińska

Art Muza Sp. z o.o. / Kuźnia Bydgoszcz

Agnieszka.kulpinska@art-muza.pl

Tel. 693 827 613

www.klubkuznia.pl

https://www.facebook.com/kuzniaklub

https://www.instagram.com/kuznia.bydgoszcz/

 

Skomentuj