Mariusz Duda – „AFR AI D”

Znany z Riverside i Lunatic Soul – Mariusz Duda, nie pozwala sobie odpocząć. I pomimo intensywnej trasy Riverside promującej opublikowany na początku tego roku album „ID.Entity”, znalazł czas na nagranie kolejnego albumu solowego. Tym razem wydany on będzie pod imieniem i nazwiskiem Mariusz Duda.

 

Kocham wymyślać różne muzyczne historie – mówi Duda – i kocham tworzyć różne muzyczne światy. Najlepiej takie, które mają swój styl i osobowość. Te różne muzyczne światy są jak planety – na każdej z nich jest inny ekosystem, na każdej panują inne zasady. Jedna z tych planet nazywa się Riverside. Inna – Lunatic Soul. Jest jeszcze trzecia planeta, którą w tej dekadzie odwiedzam najczęściej. Nazwałem ją po prostu Mariusz Duda, bo chciałem być tutaj sobą sprzed wielu lat. Dzieckiem, które z zamkniętymi oczami i uśmiechem na twarzy zasłuchiwało się instrumentalnymi opowieściami takich twórców jak Vangelis, Tangerine Dream czy Mike Oldfield.” 

 

Najnowszy album Mariusza będzie nosił tytuł „AFR AI D” i ukaże się już 17 listopada 2023 dzięki wytwórni Mystic Production. „AFR AI D” to album zainspirowany tematem lęku przed sztuczną inteligencją. Tym razem, jak wspomina Duda na swoich socjalach:

 

„(…) trochę mniej będzie „plumkania na Atari” znanego z lockdownowej trylogii. Bliżej jest tej nowej elektronice do… rocka? Zresztą nie bez kozery pojawią się na niej gitarowe solówki”

 

Skomentuj