„Mąż i żona” Aleksandra Fredry

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zapowiada kolejną premierę –

„Mąż i żona” Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Pokaz premierowy odbędzie się w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK 25 maja o godz. 19:00.

————————————————————————–

„Mąż i żona”. Majowa premiera Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

25 maja w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbędzie się kolejna, przedostatnia premiera sezonu 2023/2024 realizowana przez zespół Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Porywającą komedię autorstwa Aleksandra Fredry pt. „Mąż i żona” wyreżyseruje doskonale znany podkarpackiej publiczności Marcin Sławiński.

„Mąż i żona” to pełna humoru podróż przez świat małżeńskich perypetii hrabiego Wacława, jego żony Elwiry, ich przyjaciela Alfreda i pokojówki Justysi. Pełna błyskotliwych dialogów i niezwykłych postaci sztuka doskonale balansuje pomiędzy absurdalnymi sytuacjami a wciąż aktualnymi tematami związanymi z miłością, lojalnością, wzajemnym zrozumieniem i zaufaniem. W „Mężu i żonie” Fredro w sposób uniwersalny i humorystyczny ukazał życie polskiej szlachty oraz obyczaje i konwenanse społeczne swojej epoki, w których do dziś możemy się przeglądać.

W reżyserowanym przez Marcina Sławińskiego spektaklu historię miłosnego czworokąta opowiedzą Dagny Mikoś w roli Elwiry, Paulina Sobiś w roli Justysi, Karol Kadłubiec w roli Wacława, Kacper Pilch w roli Alfreda oraz Stanisław Twaróg w roli kamerdynera. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, a autorką kostiumów jest Weronika Krupa.

Spektakl „Mąż i żona” realizowany jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. Scena Wędrowna. Bilety do nabycia w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK lub przez stronę www.kupbilecik.pl.

_____

Aleksander Fredro

„Mąż i żona”

reżyseria i opracowanie muzyczne: Marcin Sławiński
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Weronika Krupa

obsada: Dagny Mikoś, Paulina Sobiś, Karol Kadłubiec, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg

premiera: 25 maja 2024, godz. 19:00 | Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Teatr S

 

 

Skomentuj