New Model Army – „Unbroken”

Nowy studyjny album , który ukaże się 26 stycznia 2024 roku, to nowoczesne oblicze New Model Army, w którym słychać ich klasyczną energię. Proces powstawania i nagrywania płyty trwał dość długo, przerwany zarówno przez koncerty z okazji 40. rocznicy powstania grupy oraz wydanie albumu „Sinfonia” nagranego wraz z orkiestrą symfoniczną.

„Pisaliśmy i nagrywaliśmy pomysły we własnym studiu od połowy 2021 roku i już na początku zdecydowaliśmy, że naszym numerem jeden przy miksowaniu będzie legendarny Tchad Blake. Album brzmi tak jak my, ale znowu inaczej i został pięknie zmiksowany – jest pełny i dynamiczny ” – ujawnił zespół. Klimat na płycie zmienia się, a utwory poruszają różne tematy, od komentarzy społecznych i politycznych, po głęboko osobiste refleksje.

New Model Army ogłosiło także, że 27 lutego rozpocznie trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie. Koncerty odbędą się także w Polsce w Krakowie (8 marca), Warszawie (9 marca), Gdańsku (11 marca) i Poznaniu (12 marca).

„Unbroken” zostanie wydany na płycie CD w twardej oprawie Mediabook, na klasycznym czarnym winylu i  w limitowanej wersji na czerwonym winylu.

Lista utworów:

 1. First Summer After
 2. Language
 3. Reload
 4. I Did Nothing Wrong
 5. Cold Wind
 6. Coming Or Going
 7. If I am Still Me
 8. Legend
 9. Do You Really Want To Go There?
 10. Idumea
 11. Deserters

Zespół NEW MODEL ARMY zapowiada nowy album zatytułowany „UNBROKEN”!

Premiera 26 stycznia 2024 roku.

Singiel „FIRST SUMMER AFTER” promujący płytę ukaże się 3 listopada.

Skomentuj