New Model Army – „Winter (Orchestral Version)”

15 września ukaże się album „Sinfonia” New Model Army. Płyta nagrana wraz z orkiestrą Sinfonia Leipzig, to ważne wydawnictwo w karierze grupy, która nigdy nie wybierała dróg na skróty, z każdym kolejnym albumem przesuwając granice kreatywności.

„Winter (Orchestral Version)”, drugi singiel zapowiadający nowe wydawnictwo, to wyrazisty muzycznie i narracyjnie utwór, w którym Justin Sullivan wypowiada życzenie bohatera, błagając o możliwość ucieczki z piekła, w którym się znalazł: „przynieś mi śnieg, przynieś mi zimny wiatr, przynieś mi zimę”.

Zespół New Model Army od lat rozwija się poza gatunkami muzycznymi, a ich bezkompromisowe podejście do muzyki doprowadziło do powstania jednego z najciekawszych albumów tego roku – „Sinfonia”. Materiał został zarejestrowany w berlińskim Tempodromie 15 lipca 2022 roku, gdzie New Model Army i Sinfonia Leipzig, pełnowymiarowa orkiestra pod batutą Corneliusa Duringa, wystąpili wspólnie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez skrzypka Shir-Ran Yinona, z którym zespół New Model Army współpracował już wcześniej. Muzycy nie kroczą ścieżką wydeptaną przez zespoły rockowe grające z orkiestrą. Bezkompromisowe eksperymenty są znakiem rozpoznawczym New Model Army, a ich utwory doskonale nadają się do nowych, świeżych interpretacji i nie tracą przy tym swojej tożsamości.

Album „Sinfonia” ukaże się jako mediabook zawierający dwa CD oraz w formacie 3 LP. Obie wersje będą również zawierały pełne video z koncertu w formie płyty DVD. Premiera zaplanowana jest na 15 września.

„Winter (Orchestral Version)”: https://youtu.be/Mcql141T3Ms

Lista utworów:

 

CD 1

 1. Overture (LP side A)
 2. Devil’s Bargain (Orchestral Version)
 3. Devil (Orchestral Version)
 4. Innocence (Orchestral Version)
 5. Winter (Orchestral Version) (LP side B)
 6. March In September (Orchestral Version)
 7. 1984 (Orchestral Version)
 8. Orange Tree Roads (Orchestral Version)
 9. Marry The Sea (Orchestral Version) (LP side C)
 10. Ocean Rising (Orchestral Version)

 

CD 2

 1. Ballad (Orchestral Version)
 2. Passing Through (Orchestral Version)
 3. Guessing (Orchestral Version) (LP side D)
 4. Too Close To The Sun (Orchestral Version)
 5. Lullaby (Orchestral Version)
 6. Did You Make It Safe? (Orchestral Version)
 7. Shot 18 (Orchestral Version) (LP side E)
 8. Purity (Orchestral Version)
 9. Vagabonds (Orchestral Version)
 10. Green and Grey (Orchestral Version) (LP Side F)
 11. Wonderful Way To Go (Orchestral Version)

 

Skomentuj