OFF – Rzeszów w ramach Przestrzeni Sztuki

W dniach 24-27 października odbywać się będzie organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej, w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki, wydarzenie Off – Rzeszów, podczas którego zaprezentują się czołowe polskie teatry offowe. W programie występy Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska, Teatru Brama z Goleniowa, rzeszowskiego Teatru o.de.la oraz poznańskiej Fundacji Tertius Trzeci Teatr Lecha Raczaka. Będą też koncerty i spotkania z artystami.

Przegląd Off – Rzeszów ma pokazać to, co w teatrze niezależnym najbardziej żywe i intrygujące. Zestawienie czterech przedstawień z różnych nurtów offu dobrane zostało przede wszystkim według kryterium poziomu artystycznego, ale można je również potraktować jako wgląd w to, czym ostatnio żyje teatralny off. Mamy tu więc niezwykle silną reprezentację teatru tańca z legendami tego ruchu, Teatrem Dada von Bzdulow i młodymi zwycięzcami ostatniej edycji konkursu The best Off – Teatrem o.de.la. Pojawi się też znany z zaangażowania w lokalność Teatr Brama z Goleniowa z ich autoironicznym „Positivo”. Teatr Orbis Tertius pokaże natomiast „Misterium buffo” w reżyserii niedawno zmarłego i nieodżałowanego Lecha Raczaka. W przeglądzie Off-Rzeszów mieszają się więc pokolenia, języki teatralne i tematy do dyskusji, niezmienna jest jednak energia płynąca z twórczego i niezależnego podążania własną drogą.  – mówi kuratorka Off-Rzeszów Katarzyna Knychalska.

Spektakle, koncerty i rozmowy z artystami, które poprowadzi Dominik Gac, odbywać się będą w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, Teatrze „Maska”, Wojewódzkim Domu Kultury i Restauracji „Bohema”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w teatralnych kasach oraz na stronie www.teatr-rzeszow.pl

Wydarzenie jest kolejnym organizowanym w ramach programu Przestrzenie Sztuki, którego rzeszowski Teatr jest jednym z operatorów. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

OFF RZESZÓW

24-27 października 2021

24.10 (niedziela)

17:00 KONIEC WIELKIEJ WOJNY reż. L. Bzdyl i K. Chmielewska, Teatr Dada von Bzdülöw (70 min) / Teatr MASKA

25.10 (poniedziałek)

17:00 UWAGA  chor. M. Bury, Teatr o.de.la (40 min)/ Teatr MASKA

26.10 (wtorek)

17:00 POSITIVO reż. D. Jacewicz, Teatr Brama (60 min)/ Wojewódzki Dom Kultury

19:30 Koncert Teatru Brama/ Restauracja Bohema

27.10 (środa)

19:00 MISTERIUM BUFFO reż. L. Raczak, Fundacja Orbis Tertius Trzeci Teatr Lecha Raczaka (75 min)/ Teatr im. W. Siemaszkowej

21:00 Koncert zespołu Targanescu/ Teatr im. W. Siemaszkowej

 

Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowy z twórcami, które poprowadzi Dominik Gac

Skomentuj