Poznaj swoje możliwości

Projekt ma na celu zaprezentowanie młodzieży z rzeszowskich szkół średnich różne kierunki kształcenia oraz możliwości rozwoju zawodowego, tak aby mogli w przyszłości podjąć świadome i przemyślane decyzje dotyczące swojej ścieżki edukacyjnej. Zorganizowano  spotkania, na których wykładowcy przeprowadzili wykłady i zajęcia warsztatowe w sposób kreatywny i nowatorski, tak aby uczestnicy poczuli specyfikę kształcenia na danym kierunku. Nie zabrakło współpracy ze studentami z wybranych kierunków, aby mogli opowiedzieć i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Na zajęciach były spotkania z coachami biznesu i lokalnymi przedsiębiorcami, którzy opowiadali, jak wyglądała ich ścieżka kariery zawodowej i droga do sukcesu. Wierzymy, że poprzez zaprezentowanie uczniom szkół średnich z Rzeszowa różnych możliwości kształcenia i budowania świadomości wyboru dalszej edukacji uda się wskazać, że każdy z nich ma wiele możliwości, umiejętności i zasobów, które nie muszą ograniczać wyborów.

Podjęto współpracę także z firmą ProtoLab w Rzeszowie, która jest kreatywną przestrzenią do prototypowania i weryfikacji pomysłów, w której nauka łączy się z biznesem, pasja staje się pracą, a pomysły zamieniają się w biznes. Firma ta jako mentor i patron pomaga w przeprowadzeniu i zorganizowaniu przedsięwzięcia, poprzez udostępnienie miejsca, w którym takie zajęcia pokażą, jak studia wyglądają w rzeczywistości. Projekt przedstawił wielu młodym osobom ścieżki rozwoju zawodowego, specyfikę zawodów przyszłości i uczelnie w nich kształcące.

Pomysłodawcy i organizatorzy tego projektu to pięcioosobowy zespół, który uczęszcza do drugiej klasy VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Uczestniczą w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, która umożliwia tworzenie projektów społecznych i nie tylko.

Patronat medialny – Radio Centrum 89.0 FM Rzeszów

received_510149797966623received_938114370653612received_1237543263864743received_479332004276649

Skomentuj