VOUCHER WSPIERAJĄCY Kino Zorza

Pandemia koronawirusa uderzyła w branżę filmową, dystrybucję, ale przede wszystkim kina – takie jak rzeszowska „Zorza”. Mamy do czynienia z największym kryzysem gospodarczym od lat. W połowie marca zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Kultury – kino Zorza zostało zamknięte na trzy miesiące. W międzyczasie brało udział w ogólnopolskiej akcji #wspieramykinapolskie. Widzowie bardzo pomogli w tym trudnym momencie, dzięki czemu kino zostało otwarte 6 czerwca. Niestety zbyt niska frekwencja spowodowała, że ponownie kino smierzy się z problemem związanym z jego przyszłością i utrzymaniem.

Od lat kino Zorza jest kulturowym miejscem spotkań mieszkańców Rzeszowa i okolic. Jest świątynią X muzy, gdzie trafia widz szukający nie tylko komercyjnych filmów, ale przede wszystkim ambitnego repertuaru. To miejsce, w którym premiery mają filmy artystyczne z całego świata, gdzie odbywają się różne cykle filmowe, koncerty oraz transmisje oper i wystaw.  Kino Zorza wpisało się w przestrzeń centrum miasta i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby przestać istnieć.

W następnym roku kino Zorza będzie obchodzić jubileusz 65-lecia, jednak bez pomocy Widzów może nie przetrwać do tego czasu. Dlatego zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie kina, przez zakup Vouchera. Ma on charakter otwarty i można go wykorzystać na dowolny seans filmowy przez cały rok – od momentu zakupu.

Pojedynczy voucher kosztuje – 17 zł, w przypadku chęci zakupu pięciu voucherów – cena wynosi 15 zł od sztuki.

Voucher dostępny w kasie kina Zorza lub na stronie: www.wspieramy-kina.pl

Jeżeli chcesz wspomóc kino – skontaktuj się z katarzyna.kazanecka@kinozorza.pl, tel. 885 100 082 lub 17 853 26 37

Skomentuj