We mgle

WE MGLE- niepokojąca i fascynująca powieść córki znakomitej aktorki Liv Ullmann i wybitnego reżysera Ingmara Bergmana!

Ciało młodej Mille odkopało trzech chłopców, po dwóch latach od jej zaginięcia. W poszukiwaniach dziewczyny brała udział rodzina, która zatrudniła ją jako opiekunkę i niemal wszyscy mieszkańcy Mailund, nawet ten, którego ostatecznie oskarżono o brutalne morderstwo. Dlaczego więc nie znaleziono jej wcześniej? Przecież ludzie nie znikają bez śladu. Mieszkańcom szwedzkiego Mainlund przyjdzie na nowo zmierzyć się z demonami przeszłości. Okazuje się, że każda, nawet najszczęśliwsza z rodzin, ma również swe mroczne tajemnice…

Z każdą kartą powieści autorka odkrywa niedopowiedzenia i zatajone informacje o ostatnich chwilach życia dziewczyny.

Zaginięcie Mille to kluczowy wątek tej historii, ale nie jest to powieść kryminalna. To przede wszystkim portret rodziny, w której dominują poczucie winy i popełnionych błędów.

Powieść Ullmann to z jednej strony subtelna i wysmakowana proza skandynawska, z drugiej – trzymająca w napięciu od pierwszej strony powieść z wątkiem kryminalnym. O miłości, samotności, błędach oraz odkupieniu winy.

Linn Ullmann (ur. 9 sierpnia 1966 w Oslo) norweska dziennikarka i powieściopisarka, autorka reportaży o Bałkanach. Córka aktorki i reżyserki Liv Ullmann oraz reżysera Ingmara Bergmana. Jako dziecko grywała w produkcjach filmowych. We mgle jest jej piątą powieścią. Dotychczas w Polsce wydano Zanim zaśniesz.

Wydawnictwo W.A.B., miękka oprawa

Skomentuj