WŁOCHATY – „Miłość, Pokój, Zamieszki”

Legenda polskiego punk – rocka, zespół WŁOCHATY, prezentuje utwór „Wolność” – pierwszy singiel z mającej premierę już 19.05.2023 roku nowej, autorskiej płyty „Miłość, Pokój, Zamieszki”.

Tak o singlu mówią muzycy zespołu WŁOCHATY:

Utwór „Wolność” jest przełamaniem pewnych barier dla zespołu, przede wszystkim pod względem stylistyki. Zespół wyrywa się z charakterystycznego dla siebie stylu; łapie za melodie, refreny, co w zespole WŁOCHATY zawsze było rzadkością. Niezmienne są jednak teksty! Jak zawsze słychać w nich bunt, manifest i wołanie o prawa człowieka.

LYRIC VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=egFvfjUTGbA&ab_channel=MysticProductionTV

 

„Miłość, Pokój, Zamieszki” to siedemnasta pozycja w dyskografii zespołu WŁOCHATY, który mimo zmian personalnych bezustannie, od 1987 roku, komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Na płycie znajdziemy 11 premierowych utworów. Od melodyjnego „Wolność”, przez osadzony w klimacie Bad Brains „Wyrwany”, po charakterystyczne dla WŁOCHATEGO szybkie protest songi, jak np. „Broń masowej zagłady”. Zespół na tej płycie objął nową taktykę – dużo melodii, dużo refrenów, czym może przekonać do siebie nowych odbiorców. Nagrania odbyły się w stargardzkim Monroe Sound Studio na przełomie 2022/23 roku. Rolę producenta objął gitarzysta zespołu Piotr Skoda Skotnicki, zaś za mix i mastering odpowiedzialny jest Arkadiusz Aro Jabłoński.

Tracklista płyty „Miłość, Pokój, Zamieszki”:

 1. Pomiędzy
 2. Broń masowej zagłady
 3. Problem – reakcja – rozwiązanie
 4. Wyrwany
 5. Walec
 6. Nie rezygnuj
 7. Tyrani upadną
 8. Mamy dosyć!
 9. Chciwość
 10. Wolność
 11. …posłuchaj tego

 

 

Skomentuj