30 medali Zimowych Mistrzostw Polski

Zawodnicy ZKS Stali Rzeszów zdobyli ponad 30 medali Zimowych Mistrzostw Polski w skokach do wody

Od piątku do niedzieli (2-4.02.2018r.) trwały w Poznaniu na Malcie Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody.
Kibice mogli oglądać skoki zarówno Juniorów Młodszych z kategorii D, jak seniorów z Kadry Narodowej.
Mistrzostwa były bardzo udane dla klubu z Rzeszowa, zawodnicy Stali zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając medale we wszystkich konkurencjach, w których brali udział.

stal skoki

W piątek zawody rozpoczęła najmłodsza i najliczniejsza grupa zawodników, dziewczęta z kategorii D.
Z trampoliny 1m najlepsza okazała się zawodniczka MKS PM Katowice – Emilia Witek. Tuż za nią jednak uplasowała się Gabriela Skalska z ZKS Stal Rzeszów, a na trzecim miejscu była Maja Stroińska z Warty Poznań. Pozostałe zawodniczki Stali Rzeszów zajęły – Emilia Deręgowska lokata szósta, Milena Fok była dziewiąta, Lena Rząsa dziesiąta, a Marta Kida dwunasta.
Z trampoliny 3m w tej samej kategorii startowały jedynie dwie zawodniczki Stali Rzeszów. Zwyciężyła Gabriela Skalska przed Mają Stroińską, a trzecia była Natalia Piwowarska z COSW Częstochowa. Tuż za podium uplasowała się druga zawodniczka z Rzeszowa- Emilia Deręgowska.
W kategorii D z wieży startowała tylko jedna zawodniczka Wiktoria Latyk z COSW Częstochowa i oczywiście była bezkonkurencyjna 😊
W rywalizacji chłopców w kategorii D z trampoliny 1 m pierwsze miejsce zajął Eryk Dróżdż z ZKS Stali Rzeszów, drugi był Nataniel Dynak z UKS Auerbach Tychy, a trzeci Piotr Sadowski zawodnik UKS PM Syrena Warszawa.
Nieco inaczej siły rozłożyły się podczas konkursu skoków z 3m, niezmiennie na pierwszym miejscu był Eryk Dróżdż, natomiast zawodnicy na miejscu drugim i trzecim zamienili się pozycjami. Drugi tym razem był Piotr Sadowski, a trzeci Nataniel Dynak.
W konkursie skoków z wieży w kategorii D, wzięło udział trzech zawodników. Na pierwszym stopniu podium stanął Piotr Sadowski, drugi był Eryk Dróżdż, a trzeci Michał Bołochowski (UKS PM Syrena Warszawa).
W kategorii C dziewcząt z trampoliny 1m zawodniczki Stali Rzeszów zdominowały podium. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Tokarska, druga była Weronika Bojda. Trzecie miejsce zdobyła natomiast reprezentantka COSW Częstochowa – Izabela Okręglicka. Milena Pilch ze Stali Rzeszów była tuż za podium.
Na trampolinie 3-metrowej zwyciężyła Izabela Okręglicka, drugie miejsce zajęła Emilia Tokarska, a trzecie Zofia Warońska (COSW Częstochowa). Weronika Bojda była czwarta, a Milena Pilch dziesiąta.
W konkursie skoków z wieży zawodniczki Stali Rzeszów nie brały udziału. Zwyciężyła Pola Czerwińska z UKS PM Syrena Warszawa, druga była Izabela Okręglicka, a trzecia Anna Czyżycka.
W kategorii C wśród chłopców z trampoliny 1m brało udział tylko dwóch zawodników ZKS Stali Rzeszów i podzielili się oni podium. Pierwsze miejsce zajął Konrad Miąsik, a drugie Oskar Cmela. Natomiast z trampoliny 3-metrowej startował jedynie Konrad Miąsik, który był bezkonkurencyjny 😊.
Wśród starszych zawodników w konkursie z trampoliny 1m kategorii B dziewcząt podium zostało całkowicie zdominowane przez zawodniczki ZKS Stali Rzeszów. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Wolska, druga była Aleksandra Puterla, trzecie miejsce zajęła Maria Łukaszewicz.
Podczas konkursu z 3m pierwsze miejsce ponownie zajęła Karolina Wolska, druga była Maria Łukaszewicz, a trzecia Aleksandra Puterla. Z wieży w tej kategorii wiekowej startowała jedynie Weronika Karolska, która oczywiście była bezkonkurencyjna 😊.
Wśród chłopców w kategorii B startował jedynie Filip Jachim z ZKS Stali Rzeszów, który na wszystkich przyrządach: 1m, 3m oraz wieża, nie miał sobie równych.
W kategorii wiekowej A dwa pierwsze miejsca na podium zarówno z trampoliny 1m jak i 3m podzieliły między siebie zawodniczki ZKS Stali Rzeszów. W obu przypadkach na pierwszym stopniu podium stanęła Aleksandra Błażowska, druga była Justyna Ciskał. Na trzecim miejscu w obu przypadkach była Urszula Szewczyk z UKS PM Syrena Warszawa.
Z wieży natomiast pierwsze miejsce zajęła Julia Januszewska, druga była Anastazja Staroń, a trzecia Inga Siborenko, wszystkie zawodniczki z kluby UKS PM Syrena Warszawa.
Wśród chłopców z tej samej kategorii z trampoliny 1 metrowej zwyciężył Leo Rassimof z UKS PM Syrena Warszawa, drugi był Robert Łukaszewicz – ZKS Stal Rzeszów, a trzeci Łukasz Wiatr również reprezentant ZKS Stali Rzeszów.
Z trampoliny 3m pierwsze miejsce na podium zajął Robert Łukaszewicz, drugi był Leo Rassimof, a trzeci Łukasz Wiatr.
Z wieży startowało jedynie dwóch zawodników, zwyciężył Leo Rassimof, a Robert Łukaszewicz był drugi.
Kibice zgromadzeni na Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu mogli również oglądać skoki zawodników w kategorii Open. Wśród kobiet z wieży zwyciężyła Urszula Szewczyk, druga była Julia Januszewska, a trzecia Anastazja Staroń.
Wśród mężczyzn zwyciężył Andrzej Rzeszutek przed Kacprem Lesiakiem, zarówno w konkursie z trampoliny 1m, jak i 3m.
Na koniec zawodnicy Stali Rzeszów zaprezentowali również skoki synchroniczne oraz pokaz skoków z wieży zaprezentował zawodnik UKS PM Syrena Warszawa – Aleksander Gniadek.

Cieszy fakt, że, mimo braku odpowiedniej bazy szkoleniowej, zawodnicy ZKS Stali Rzeszów ciągle zdobywają najwyższe miejsca na podium i są w polskiej czołówce skoczków do wody. Reprezentanci wszystkich klubów przysporzyli kibicom zgromadzonym na trybunach poznańskiego basenu wielu emocji, często walka o podium toczyła się do ostatniego skoku.
Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom należą się gratulacje!

Info za: Skoki do wody – ZKS Stal Rzeszów

Skomentuj