Akademickie Mistrzostwa Polski – medal AZS PRz

Sukces reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej
Na przestrzeni 3 dni, drużyna PRz rozegrała 6 spotkań. Etap grupowy przeszła pewnie wygrywając wszystkie mecze (1:0 z AWF Wrocław, 5:0 z Uniwersytetem Łódzkim oraz 2:0 z AWF Kraków).
” W ćwierćfinale rywalami naszej drużyny była ekipa z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Nasi przeciwnicy lepiej rozpoczęli spotkanie i w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, ponieważ w 25 minucie bramkę zdobyła drużyna Politechniki. Po regulaminowym czasie gry widniał wynik 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W tym elemencie lepsi okazali się nasi zawodnicy (4:2) i tym samym awansowali do półfinałów.
W półfinale spotkaliśmy się z Politechniką Gdańską. Zwycięzca tego meczu nie tylko dostawał przepustkę do meczu finałowego, ale również był to mecz o złoto w klasyfikacji uczelni technicznych. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany, ale to naszym zawodnikom udało się zdobyć bramkę w 22 minucie. Upływający czas gry działał na naszą korzyść, a rywale nie potrafili nam strzelić wyrównującej bramki aż do samej końcówki spotkania, gdzie w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu potrzebna była seria rzutów karnych, która okazała się prawdziwym thrillerem. Oba zespoły łącznie wykonały 31 karnych‼️‼️ Niestety wojnę nerwów wygrał zespół z Gdańska wygrywając karne 15 do 14.
O 3 miejsce przyszło nam się zmierzyć z Uniwersytetem Szczecińskim. Oba zespoły czuły w nogach trudy turnieju i żadna z ekip nie potrafiła wyjść na prowadzenie w regulaminowym czasie gry. Ostateczny wynik to 0:0 i kolejny raz potrzebna była seria rzutów karnych. Tym razem górą byli reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej (8:7) i to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu w klasyfikacji generalnej❗️