Ambiwalnięty

Cezik powraca z nowym singlem, teledyskiem i płytą. Piosenka nazywa się „Jestem specem”. Płyta „Ambiwalnięty” będzie miała premierę już 9 listopada.

CeZik nigdy nie kojarzył się z żadnym konkretnym gatunkiem muzycznym, ponieważ w swojej twórczości chwytał się tego stylu, który akurat był mu na rękę. Nieodłączną częścią jego prac zawsze był teledysk. Jakie więc jest jego autorskie wydawnictwo? Czy płyta twórcy znanego z wizualno-dźwiękowych przeróbek, pastiszy i coverów może obronić się samą muzyką?
– Jest tu trochę jazzu, trochę bluesa, zdarzy się jakiś funk czy rock’n’roll. Nie chciałem się silić na nowatorskość. Starałem się po prostu, aby muzyka była w miarę łatwa w odbiorze, ale też nie przesadnie banalna. Jednak przede wszystkim jestem zwolennikiem nieprzekombinowanych melodii, łatwo wpadających w ucho – tłumaczy CeZik.
Podobnie jest z warstwą liryczną. Teksty są podane w prostej formie, pozbawione zbędnych metafor. Mówią zarówno o rzeczach przyziemnych, jak i trudnych. Mają w sobie trochę ironii i humoru. Wszystkie napisane są w pierwszej osobie, choć sam autor podkreśla, że nie jest to twórczość autobiograficzna. Przynajmniej nie w pełni.
– Każda piosenka to inna osobowość. Chciałem wcielić się w rolę osób, które są szczere, aroganckie, czasem niepewne siebie, a czasem po prostu niezbyt bystre. Utożsamiam się po części z każdym z bohaterów, choć nie jestem z tego powodu przesadnie dumny – wyznaje CeZik.
„Jestem specem”

CeZik

Singiel&klip z płyty „Ambiwalnięty”, która ukaże się 9 listopada

 

Reżyseria i zdjęcia: Tomek Bulenda

Scenariusz: CeZik

Montaż: CeZik

Organizacja produkcji: Patrycja Bulenda

Scenografia: Kamila Gałka

Światło: Grzegorz Kraczla

Jazda kamerowa: Piotrek Dziewoński

Makeup: Martyna Molenda
Wystąpili:
Spec – CeZik

Fortepian – Bartek Pieszka
Kontrabas – Wojtek Pieszka

Bębny – Michał Dziewiński

Saksofon – Michał Głąb

Trąbka – Michał Marks

Puzon – Łukasz Halek

Wujek – Grzegorz Kraczla

Skomentuj