Atlas Arena – Deep Purple, Jefferson Starship, 1One

12 października w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi Deep Purple! Gościem specjalnym Deep Purple będzie amerykańska formacja Jefferson Starship, natomiast w roli polskiego supportu zaprezentuje się grupa 1One!

W lipcu po ponad ćwierćwieczu z zespołem Deep Purple rozstał się Steve Morse, a jego obowiązki przejął Simon McBride, teraz zespół poinformował, że McBride dołączy do formacji na stałe.
Zespół oświadczył: “Jesteśmy podekscytowani tym, że Simon zgodził się do nas dołączyć. Simon jest pierwszoligowym gitarzystą. Oczywiście Steve nie może zostać zastąpiony, podobnie jak Ritchie, Steve ma też spory dorobek z Deep Purple. W Simonie nie znaleźliśmy zastępcy, lecz niezwykle utalentowanego i ekscytującego gitarzystę. Już jego przyjęcie przez publiczności podczas wakacyjnych koncertów było wspaniałe i z niecierpliwością czekamy na nadchodzące terminy występów w Wielkiej Brytanii i Europie w dalszej części roku. To oczywiste, że Simon darzy wielkim szacunkiem tych, którzy byli przed nim. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co nadchodzące lata przyniosą zespołowi.
Simon komentuje: “Bardzo się cieszę, że zapytano mnie, czy byłbym nowym gitarzystą Deep Purple. Gdyby ktoś na początku pandemii powiedział, że będę nowym gitarzystą Deep Purple, po prostu bym się roześmiał, ale oto jesteśmy i to się dzieje. W historii Deep Purple jest wielu wspaniałych gitarzystów, jestem zaszczycony, że zostałem poproszony o bycie jej częścią. Wszyscy świetnymi muzykami, a co ważniejsze, bardzo się z nimi przyjaźnię i nie mogę się doczekać, aby wyruszyć w dalszą trasę, a może nawet coś napisać i nagrać”.

1One to obecnie jedna z najciekawszych formacji na polskiej scenie rockowej. Grupa powstała w 2013 roku i zadebiutowała w tym samym roku za sprawą albumu „Njoyin”, a 2 lata później premierę miała druga płyta formacji, „Świat Świętych Krów”, na której gościnnie wystąpił gitarzysta Mr. Big, Paul Gilbert. Grupa obecnie promuje swój najnowszy krążek „Dalej”. Płyta „Dalej” nagrana została w USA, a produkcją albumu zajął się Ryszard Sygitowicz oraz Jun Murakawa (m.in. Soundgarden, Tool, NIN). Wśród gości specjalnych znaleźli się tacy znakomici muzycy jak: Doug Aldrich (Whitesnake), Stu Hamm (Joe Satriani), Jeff Bowders (Shakira) oraz Grzegorz Kupczyk. Grupa ma też na koncie koncerty na takich imprezach jak m.in. Sylwester Szczęścia Polsatu (2021), Impact Festival (2015), dwie trasy w USA (koncerty w kultowych rockowych klubach w Los Angeles, Las Vegas i San Diego), zespół występował także w roli supportu Kiss (2022), Slade (2022) a także Deep Purple w 2018 roku. Na czele kapeli stoją dwie przebojowe kobiety: Aga Malicka (klawisze) oraz Sylwia Dziardziel (wokal).

Deep Purple

The Whoosh! Tour

+ SPECIAL GUESTS:

JEFFERSON STARSHIP

1ONE

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 22 płyty studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water’ znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

W sierpniu 2020 roku ukazał się album „Whoosh!”, a w listopadzie zeszłego roku krążek „Turning to Crime”, na którym znalazł się zestaw niezwykłych coverów w wydaniu Deep Purple. W lipcu z zespołem pożegnał się Steve Morse, a zastąpił go irlandzki wokalista i gitarzysta Simon McBride. Wielka muzyczna podróż pod znakiem Deep Purple trwa nadal, a jak nowy materiał sprawdza się na żywo, przekonać będzie można się już 12 października w Łodzi, zapraszamy!

 

12.10.2022 – Łódź, Atlas Arena

Skomentuj