Blisko 15 tyś. zł w Czerwonej Czapce wolontariuszy z 6 LO

W piątek 1 grudnia już po raz dziewiąty VI Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie oraz Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zorganizowały charytatywną Akcję Mikołajkową pn. „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ!”.

We wszystkich gimnazjach i szkołach średnich w Rzeszowie o godz. 10.00 przeprowadzona została zbiórka pieniędzy do puszek.  Zbiórkę prowadziło  ponad 200 wolontariuszy z VI LO w Rzeszowie, w którym także ulokowany był sztab akcji. W organizację całej Akcji zaangażowanych było w sumie 256 Uczniów z 6 LO.

W trakcie zaledwie jednej godziny lekcyjnej zebrano prawie 15 tysięcy złotych, co jest absolutnym rekordem dotychczasowych akcji.

Zebrane datki przeznaczone  zostaną na potrzeby Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Patronat medialny nad Akcją Mikołajkową objęły: TVP Rzeszów, Akademickie Radio Centrum, Super Nowości, SuperNowośći24.

Organizatorzy : Beata Blahaczek, Jolanta Szczepanik – Baran, Bogumiła Szczepańska, Przemysław Matuła z VI LO z Rzeszowa oraz Monika Barłowska – Kuchar  z Podkarpackiego Hospicjum bardzo dziękują wszystkim za pomoc oraz serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w następnej edycji tej wyjątkowej akcji.  Specjalne podziękowania kierują na ręce Pana Tadeusza Bajdy  – Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie, który zawsze życzliwie odnosi się do akcji i zaangażowania w niej tak dużej liczby uczniów VI LO w Rzeszowie

12

1

13

14

Skomentuj