Bovska powraca płytą „Kęsy”

Najnowsza płyta Bovskiej – „Kęsy” jest wypełniona elektroniką w nietradycyjnym tego słowa znaczeniu. Refreny są proste i chwytliwe a beaty mocne, ale też bardzo taneczne. Ten album pulsuje energią. Elektryzuje.

Za produkcję „Kęsów” odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała Bovska. Artystka także zaprojektowała płytę. Okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabią, którego fotografie zostały wykorzystane w formie wyjątkowych plakatów dołączonych do krążka w wersji fizycznej.

Nowy album Bovskiej to 12 smacznych kęsów w postaci 12 premierowych utworów. Dla tych, którzy kupią album w wersji fizycznej Bovska ma niespodziankę! Jedna piosenka stanowi bowiem bonus track, który będzie wymagał ściągnięcia poprzez ukryty w pudełku z krążkiem kod QR.

Krążek zawiera również utwór „Na niby” pochodzący z filmu „Narzeczony na niby”. Piosenka doczekała się blisko 2,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube i podbiła ogólnopolskie listy przebojów.

Z premierą płyty zbiega się premiera nowego singla Kęsy oraz klipu, który został stworzony metodą rotoskopii. Twórca obrazu, Magda Pilecka, wyjaśnia: Teledysk został stworzony w taki sposób, że ręcznie, klatka po klatce, przerysowywałam ruch z nagranego wcześniej materiału filmowego. Głównym motywem teledysku jest głowa Bovskiej, wokół której dzieją się abstrakcyjne rzeczy. Powstało około 3 tysięcy linearnych rysunków samej głowy! Jest tutaj dużo zabawy kolorem i elementami roślinnymi, które płynnie mieszają się z graficznymi. Całość tworzy ‚kwitnącą’ historię, która rozwija się wraz z muzyką by ostatecznie zaskoczyć zakończeniem”.

Klip do „Kęsów” można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=PNrm_QUriZM&feature=youtu.be

To nie koniec nowości od Bovskiej! Już w najbliższą sobotę, 6 października, Artystka weźmie udział w pierwszej w Polsce reklamie na żywo nowej Skody Fabia. Po reklamie odbędzie się koncert Bovskiej będący premierową odsłoną albumu „Kęsy”. Reklamę pokaże stacja TVN a koncert można będzie obejrzeć online na takich portalach jak: gazeta.pl, wp.pl oraz na profilach na Facebook’u: Bovska, Skoda, TVN.

Tuż po tym Bovska wyruszy w ogólnopolską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi następujące miasta:

14.10.2018 – Bezsenność, Wrocław
18.10.2018 – Forty Kleparz, Kraków      
20.10.2018 – Tama, Poznań
 21.10.2018 – Teatr Variete Muza, Koszalin
26.10.2018 – ZOK Hydrozagadka, Zielona Góra
27.10.2018 – Soda Underground Stage, Łódź
09.11.2018 – Dom Kultury, Lublin
10.11.2018 – Królestwo, Katowice
16.11.2018 – Gwint, Białystok
23.11.2018 – K4, Szczecin
24.11.2018 – Sfinks700, Sopot
25.11.2018 – Niebo, Warszawa

Skomentuj