Centrum Medyczne Medyk – program „Profilaktyka 40 Plus”,

Centrum Medyczne Medyk czynnie realizuje program „Profilaktyka 40 Plus”, skierowany do osób po 40. roku życia. W ramach akcji pacjenci mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Program „Profilaktyka 40 Plus” stworzono z myślą o odbudowie zdrowia Polaków. Wiele osób mocno odczuło na własnej skórze skutki pandemii. Wiele osób miało utrudniony dostęp do opieki medycznej. „Profilaktyka 40 Plus” to pakiet badań laboratoryjnych, który pokazuje, jaki jest aktualny stan zdrowia badającej się osoby.

Dlaczego warto wykonywać takie badania?

Wiele chorób, szczególnie w początkowym stadium rozwoju, przebiega bezobjawowo. Jeśli zdiagnozuje się je jak najszybciej, można natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. A to zwiększa szanse na wyleczenie i pozwala uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości.

Czego można się dowiedzieć, wykonując badania?

Morfologia umożliwia wykrycie anemii, zaburzeń krzepliwość krwi, stanu zapalnego.

• Badanie stężenia cholesterolu jest niezbędne dla prewencji chorób układu krążenia.

• Oznaczenie stężenia glukozy jest kluczowym badaniem w rozpoznaniu cukrzycy.

• Badanie enzymów wątrobowych (AlAT, AspAT, GGTP) pozwala na ocenę funkcji wątroby.

• Funkcję nerek ocenia się na postawie wyniku kreatyniny.

Pomiar stężenia kwasu moczowego wykorzystuje się m.in. w diagnostyce dny moczanowej.

Badanie ogólne moczu to kilka oznaczeń, pozwalających na uzyskanie informacji dotyczących funkcji nerek, stanów zapalnych oraz cukrzycy.

Oznaczenie krwi utajonej w kale jest kluczowe dla diagnostyki stanów zapalnych i nowotworów w obrębie przewodu pokarmowego.

• Badanie markera PSA umożliwia wykrycie raka prostaty.

Jak wykonać badania?

Skierowanie można wygenerować, wypełniając ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta lub dzwoniąc pod nr 22 735 39 53. Badania wykonywane są w wyznaczonych placówkach medycznych. W CM Medyk można wykonać je we wszystkich przychodniach POZ – wystarczy, po uprzednim wygenerowaniu skierowania, zadzwonić na nr 517 194 743 i umówić się w dogodnej dla siebie placówce. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pacjent.gov.pl

 

Skomentuj