Chcemy mieć sny – projekt muzyczny dla Ukrainy

Premiera niezwykłego teledysku dotyczącego codziennego dramatu w Ukrainie. Rzeszowski zespół Grzane Wino wraz z zaprzyjaźnionymi artystami stworzył utwór, w którym wyraża swój bunt przeciwko bestialstwu władz rosyjskich na bezbronnych ludziach, w tym dzieci w Ukrainie. „Chcemy mieć sny” to nie tylko obraz bólu matek i dzieci dotkniętych wojną, ale także apel o spełnienie prostych marzeń każdego człowieka – o spokojne sny! Przesłaniem utworu jest empatia do człowieka, nadzieja i wiara, że los Ukraińców się odmieni.

W projekcie bezinteresownie wzięli udział znani artyści: Sebastian Riedel (Cree), Eugeniusz Olejarczyk „Siczka” (KSU), zespół Perspective Band, Konrad Baum (DOC),Małgorzata Boć (Revolution) oraz wyjątkowa i delikatna artystka ukraińska Valentina Maslovska.

Test do utworu napisała Bożena Spryńska, muzykę Marcin Iżela, tłumaczenia tekstu Danuta Bartoszuk.

Realizacja teledysku-Farba Films przy współpracy  i dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Rzeszowa, Estrada Rzeszowska, Studio Nagrań Estrady Rzeszowskiej , Bigbit Studio, PGF Studio, UNICORN Studios Bytom oraz sponsorom.

Muzycy chcąc pomóc wszystkim Ukraińcom uruchomili specjalny link Polskiej Akcji Humanitarnej do zbiórki środków na powyższy cel. „Artyści nie powinni stać próżno” takie jest motto zespołu, dlatego robią co mogą, a owocem tego jest ten właśnie teledysk, dzięki któremu każdy może dorzucić własną cegiełkę „do normalności”.

https://www.youtube.com/watch?v=akKrX_euaa0

1

Skomentuj