Destroyer – „ken”

„W zeszłym roku odkryłem, że oryginalny tytuł „The Wild Ones” (najlepszej ballady anglojęzycznej ostatniego stulecia) to „Ken”. Dostałem olśnienia, ta wiadomość mnie poraziła. Chcąc podtrzymać to uczucie jak najdłużej postanowiłem wykorzystać oryginalny tytuł utworu do własnych celów. Nie myślałem o grupie Suede kiedy pisałem nowe kompozycje. Wspominałem raczej ostatnie lata panowania Thatcher. W tamtym czasie muzyka była dla mnie jak choroba. Uważam, że „The Wild Ones” odnosi się właśnie do takiego stanu, dlatego być może Suede nie został zrozumiany w Ameryce”  – mówi Dan Bejar.

 

Dwunaste wydawnictwo zespołu Destroyer zatytułowane „ken”  trafi na półki sklepowe 20 października  nakładem wytwórni Dead Oceans/Merge Records. Nowy album został wyprodukowany przez Josha Wellsa z Black Mountain, który jest również perkusistą zespołu od 2012 r. Materiał zarejestrowano w The Balloon Factory.

 

Premierowy singiel nosi tytuł „Sky’s Grey”. Lyric video do utworu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=KNcY93meSlo

 

Oto tracklista:

 

1 Sky’s Grey

2 In the Morning

3 Tinseltown Swimming in Blood

4 Cover From the Sun

5 Saw You at the Hospital

6 A Light Travels Down the Catwalk

7 Rome

8 Sometimes In the World

9 Ivory Coast

10 Stay Lost

11 La Regle du Jeu

 

 

Skomentuj