Deszcz złotych medali dla rzeszowskiego Uśmiechu

Kolejne medale i puchary przywiózł z Zamościa- działający pod patronatem medialnym Radia Centrum – Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH  z MDK w Rzeszowie.

19 lutego  w Starym Zamościu odbył się Turniej Tańca Nowoczesnego „Roztańczony Stary Zamość 2017”.

Zaprezentowały się grupy taneczne z całej Polski (formacje, mini formacje, duety i soliści). Ogółem  ponad 230 tancerzy.

Uczestnicy turnieju występowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, juniorzy i seniorzy.

Uśmiech zaprezentował swoje choreografie podczas zmagań konkursowych i zdobył 7 złotych medali  i 2 medale srebrne.

u3

W kategorii do lat 11 debiutująca na turnieju Reprezentacja Mini z układem „Papuga gaduła” zdobyła jednogłośnie pierwsze miejsce zachwycając jurorów i widzów nie tylko barwnymi strojami, ale przede wszystkim dynamicznym wykonaniem układu. Mini formacja Reprezentacji Dzieci zaprezentowała się w układzie „Amorki” również zdobywając złoto. Wielki sukces taneczny odniósł duet dziecięcy „Jelonki”: Weronika Blahaczek oraz Marianna Markiewicz, które z rąk jury odebrały złoto. Dodatkowo debiutująca jako solistka Weronika Blahaczek zajęła drugie miejsce z układem: „Zimowy sen…”.

Również Reprezentacja Juniorek może poszczycić się sukcesami. Jej formacja: „Szalony jazz”, jaki i mini formacja uplasowały się na 1 miejscu. Duet juniorski do lat 15 „Na tropie” (Zuzanna Biłas i Martyna Cyrnek) cieszył się ze złota. Natomiast solistki do lat 15: Kinga Samołyk z układem „Wodny świat” zajęła pierwsze, a Katarzyna Skowron „Niedopowiedziane…” drugie miejsce.

Kierownikiem artystycznym Zespołu i głównym choreografem jest Aneta Markiewicz.