Dialogi – fascynująca, czarno-biała miłosna historia .

Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer i fascynująca, czarno-biała miłosna historia w teledysku do „Dialogów. Utwór promuje nowy album, który łączy archiwalne nagrania oraz ich interpretacje w wykonaniu znakomitych polskich jazzmanów. Płyta „Wodecki Jazz ’70 – dialogi” ukazała się 4 czerwca. 

Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=NCFet4KYdBY

DIALOGI” – NAJPIĘKNIEJSZA TEJ WIOSNY OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI. KOLEJNY SINGIEL ORAZ TELEDYSK Z PŁYTY  „WODECKI JAZZ ’70 – DIALOGI” / 31.05

 

Wykonawcy: Zbigniew Wodecki, Leszek Możdżer, Orkiestra PRiTV pod batutą Andrzeja Trzaskowskiego

Tytuł singla: “Dialogi”

Wydawca: Twist on Productions 

 Dystrybucja: Mystic Production

Z radością prezentujemy Państwu premierowo teledysk do utworu „Dialogi” z oczekiwanego i niezwykłego w dyskografii Zbigniewa Wodeckiego albumu, który wiąże czasy, inspiracje i najlepszych polskich muzyków ostatnich dekad.  Klip powstał w Krakowie. Co mówią o nim jego twórcy?

Zamiast wszechobecnej bylejakości – piękno i jakość. Jestem bardzo szczęśliwa, móc zaprezentować go widzom.

Kasia Wodecka-Stubbs, producent

Od razu pchnęło mnie w kierunku nowej fali francuskiej. Czerń i biel. Kraków. Para młodych ludzi. Wyobraziłem sobie szalony romans, miłość, fascynację i do czego to może prowadzić. Taki fenomen zakochania i miłości. Kamera jest tu niemal dokumentalna, uczestniczy w wydarzeniach, jest niespokojna i czasem nieprzewidywalna. Jak miłość.

 Roman Przylipiak, reżyser

Archiwalne nagrania Wodeckiego są wstrząsające. Pokazują jego niesamowitą

wirtuozerię jako skrzypka, powalają potęgą orkiestracji, imponują zgraniem całego zespołu i ogólną mocą całego przedsięwzięcia. Z jakichś powodów tej twarzy Wodeckiego w ogóle nie znaliśmy, nie byliśmy świadomi, z jak genialnym muzykiem mieliśmy do czynienia. To wszystko skłania mnie ku dosyć smutnym refleksjom, ale radością napełnia fakt, że być może tym razem uda się wskrzesić te nagrania i przywrócić do naszej zbiorowej świadomości. 

Leszek Możdżer

Wykonawcy:

 Zbigniew Wodecki – śpiew i skrzypce

Leszek Możdżer – fortepian

Orkiestra PRiTV pod batutą Andrzeja Trzaskowskiego

Wystąpili:

Diana Krupa, Piotr Choma

Scenariusz i reżyseria: Roman Przylipiak

Operator obrazu: Jakub Jakielaszek

Asystent operatora: Kuba Skirmuntt

Kostiumy: Robert Łosyk

Make up: Monika Wróbel

Kierowniczka produkcji: Kinga Borowa

 

„Wodecki Jazz ’70 – dialogi to niezwykły projekt, łączący lata 70-te i nową polską scenę muzyczną w znakomitych jazzowych brzmieniach. Zaproszeni goście – Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Marek Napiórkowski, Michał Tokaj, Michał Barański oraz Paweł Dobrowolski – wybrali sobie utwory Zbigniewa Wodeckiego do autorskiej aranżacji. Dotąd jazzowe fascynacje i nagrania artysty nie były szerzej znane publiczności. Materiały sprzed lat udostępniło na licencji Archiwum Polskiego Radia, a te współczesne powstały podczas sesji nagraniowej z grudnia 2020 i początku 2021 roku.

 

 

Skomentuj