Dzień Odkrywców

9 czerwca w Politechnice Rzeszowskiej odbędzie 9. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy.

To cykliczna impreza, której celem jest popularyzacja nauki i techniki w formie rodzinnego pikniku.

Politechnika Rzeszowska jest głównym partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

Piknik odbędzie się w godzinach od 11 do 18 przed Budynkiem V Politechniki Rzeszowskiej. O godz. 18.30 zaplanowano spotkanie z gościem specjalnym – Wiktorem Niedzickim w Auli V1 Budynku V Politechniki Rzeszowskiej. Wiktor Niedzicki to popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Autor około 800 programów telewizyjnych m.in. „Laboratorium”, „Kuchnia”, „Cyrk Fizyków”, ” Nobel dla Polaka”, „Medycyna”.

W programie imprezy zaplanowano interaktywne prezentacje, konkursy, wystawy, wykłady. Na wszystkie zajęcia wstęp jest wolny. 9 Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy jest adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców, a jego celem jest zwiększenie zainteresowania nauką, techniką oraz nowoczesnymi metodami przekazywania wiedzy.

 Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy – to impreza, która na stałe wpisała się w wizerunek naszego miasta
i jest marką rozpoznawalną w całej Polsce
 – zaznacza Marlena Proszak, dyrektor firmy POLIMEDIA, która organizuje imprezę.

Założeniem jest atrakcyjne pokazanie procesów, zjawisk i obowiązujących praw natury, a także osiągnięć nauki i techniki w celu rozbudzenia naturalnej ciekawości świata, wskazania nauki i techniki jako źródła ciekawych i intrygujących poszukiwań oraz wskazania drogi realizacji kariery zawodowej dla przyszłych inżynierów, techników i lekarzy.

Co roku przez teren pikniku przewija się szacunkowo kilka tysięcy osób. W tym roku prezentować swoje osiągnięcia będą prezentować m.in. koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będą więc zajęcia z obszaru fizyki, chemii, robotyki, wzornictwa przemysłowego, awioniki, logistyki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Grupy rekonstrukcji historycznych będą prezentować stroje dawne, przedmioty codziennego użytku, a także uzbrojenie ochronne i ofensywne ze swoich epok – od wczesnego średniowiecza po XIX wiek. Nie zabraknie także widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu. Będzie można spotkać się ze sztuką – malarstwem, rzeźbą, metaloplastyką i ceramiką.

Organizatorem 9. edycji Dnia Odkrywców jest firma POLIMEDIA i Stowarzyszenie ArsScientia. Głównym Partnerem Merytorycznym jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpackie Kuratorium Oświaty oraz Discovery Science.

Więcej na www.dzienodkrywcow.pl oraz na profilu Facebookowym – ww.facebook.com/piknikwiedzydzienodkrywcow

LDVQNIxwIeQdlSEVqWFM,ssss

Skomentuj