Fonograficzny debiut polskiego zespołu The Fruitcakes

7 lipca, nakładem wytwórni Let’s Hope Aliens Are Vegan Records/[PIAS] Poland and Eastern Europe, ukaże się fonograficzny debiut  polskiego zespołu The Fruitcakes, zatytułowany „The Fruitcakes 2”. Na płycie znajdzie się 12 utworów zarejestrowanych techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Materiał powstał pod czujnym okiem znanego polskiego producenta Maćka Cieślaka (Ścianka, Lenny Valentino). Za mastering płyty odpowiedzialny jest Marcin Cichy (Skalpel).

 

„Suntime”  to premierowy utwór zwiastujący najnowsze wydawnictwo zespołu. Kompozycji można posłuchać pod tym adresem:

Spotify – http://bit.ly/TheFruitcakesSuntime

iTunes – http://bit.ly/TheFruitcakes2

 

The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci wyrazistego i złożonego w swojej strukturze materiału. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom, co słychać na każdej spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na „The Fruitcakes 2”. Płyta ta ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60-tych wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz także przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.

 

Grupę The Fruitcakes tworzą: Kuba Zwolan (wokal, gitara), Luki Tymański (perkusja, wokal), Przemek Bartos (gitara basowa, wokal) oraz Tomek Ziętek (wokal, gitara).

 

W czerwcu i sierpniu będzie okazja, aby zobaczyć zespół na żywo:

 

09.06 Seazone Music & Conference / Sopot

16.06 Fląder Festival / Gdańsk

07.07 Slot Art Festival/Lubiąż

04-06.08 OFF Festival / Katowice

 

Oto lista utworów:

 1. Suntime
 2. Little girl
 3. Whatever I get
 4. Sleepless
 5. Let Inside The Light
 6. He’s calling you
 7. Inside out
 8. Night & Day
 9. It’s Better
 10. Dreaming my Days away
 11. Our love
 12. Down The Line

 

Skomentuj