King Gizzard & The Lizard Wizard

Ukazało się, w formie elektronicznej, najnowsze wydawnictwo australijskiej formacji King Gizzard & The Lizard Wizard „Sketches of Brunswick East”. Fizyczna wersja krążka trafi na półki sklepowe 13 października.

Płyta ukaże się nakładem wytwórni Heavenly Recordings. Nowy materiał jest wynikiem kolaboracji zespołu z grupą z LA Mild High Club, na której czele stoi Alex Brettin. Utwory zostały zrejestrowane w Flightless HQ w Melbourne i zmiksowane w studiu Stone Throw w Los Angeles. Album jest trzecią z pięciu płyt, które ukażą się w tym roku.

 

„Dużo słuchaliśmy składanek z lat 60-tych i 70-tych z muzyką z Etiopii. Jak „Murder of the Universe” był najbardziej konceptualnym albumem jaki do tej pory nagraliśmy, tak „Sketches of Brunswick East” jest czymś zupełnie przeciwnym” – mówi Stu Mackenzie.

 

Zespół King Gizzard & Lizard Wizard to: Stu Mackenzie (wokal/ gitara/ flet), Ambrose Kenny Smith (harmonijka ustna/ wokal), Craig Cook (gitara / wokal), Eric Moore (perkusja), Joey Walker (gitara), Lucas Skinner (gitara basowa) oraz Michael Cavanagh (perkusja).

 

 

Oto tracklista:

 1. Sketches Of Brunswick East I
 2. Countdown
 3. D-Day
 4. Tezeta
 5. Cranes Planes Migraines
 6. The Spider And Me
 7. Sketches Of Brunswick East II
 8. Dawn To Dusk On Lygon Street
 9. The Book
 10. A Journey To (S)Hell
 11. Rolling Stoned
 12. You Can Be Your Silhouette
 13. Sketches Of Brunswick East III

Skomentuj