Koncert charytatywny dla aktora Grzegorza Pawłowskiego

Z inicjatywy zespołu artystycznego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Stowarzyszenia Teatr Bo Tak 5 lutego 2017 r. o godz. 20.00 na Dużej Scenie Teatru im. W. Siemaszkowej odbędzie się koncert kolęd – akcja charytatywna dla Grzegorza Pawłowskiego, aktora „Siemaszkowej”, który po przeprowadzonej w ubiegłym roku poważnej operacji wymaga intensywnej rehabilitacji, aby mógł wrócić do zdrowia i do pracy. Grzegorz bardzo chciałby już znowu móc zagrać, na razie jednak jest to niemożliwe. Szansą na przyśpieszenie procesu leczenia jest kosztowna rehabilitacja w Krakowie. Dzięki Caritas Diecezji Rzeszowskiej na rehabilitację można przekazać 1% podatku.

***

Komunikat Teatru:

„Różne bywają scenariusze… Któż wie o tym lepiej niż ludzie teatru? Niestety życie pisze czasem własne okrutne scenariusze. Z taką nową, niezwykle trudną rolą przyszło zmierzyć się naszemu teatralnemu koledze, Grzegorzowi Pawłowskiemu – dobrze znanemu rzeszowskiej publiczności aktorowi, związanemu z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej od 1997 r.

Wspólnie możemy wpłynąć na zmianę akcji, skierować ją na inne – lepsze dla Grzegorza – tory. Rok temu Grzegorz z powodu rozwarstwienia aorty przeszedł poważną operację, po której nastąpiły pewne komplikacje. Grzegorz bardzo chce wrócić do aktorstwa, móc znów spotkać się na scenie z kolegami z zespołu teatralnego i publicznością, o której zawsze ciepło myśli. Dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia: uczestniczy w rehabilitacji, ćwiczy w domu, myśli pozytywnie, jednak na razie jego stan nie pozwala na powrót do pracy. Proces ten przyśpieszyłaby intensywna rehabilitacja w ośrodku, w którym rehabilitowano Krzysztofa Globisza. Przeszkodą niestety jest jej wysoki koszt.

Aktorzy „Siemaszkowej” wraz ze Stowarzyszeniem Teatr Bo Tak wyszli z inicjatywą zorganizowania koncertu kolęd wspólnie z rzeszowskimi artystami, dziennikarzami, politykami, przyjaciółmi Grzegorza. Odbędzie się on 5 lutego 2017 r. na Dużej Scenie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie o godz. 20:00. Koncert kolęd – akcja charytatywna ma być przede wszystkim spotkaniem pełnym ciepłej, rodzinnej atmosfery i przyjacielskiego wsparcia. Swoje dzieła i różne cenne przedmioty przekazali podkarpaccy artyści (m.in. Józef Franczak, Barbara Smoczeńska, Leszek Kuchnal, Włodzimierz Pięta) i inni darczyńcy. Dzięki Caritas Diecezji Rzeszowskiej na rehabilitację Grzegorza można przekazać 1% podatku (informacje poniżej). Grzegorz serdecznie dziękuje ofiarodawcom i wszystkim życzliwym osobom, które wspierają go duchowo.

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc poprzez umieszczenie informacji o tym wydarzeniu w mediach, z którymi są Państwo związani. Zapraszamy również do udziału w koncercie kolęd – akcji charytatywnej. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy pomóc Grzegorzowi znowu stanąć na teatralnych deskach, na których przez tyle lat bawił, wzruszał, rozśmieszał do łez, a nawet… niepokoił.”

 

KRS 0000251723

z dopiskiem: dla Grzegorza Pawłowskiego

nr konta: 07 1020 4391 0000 6202 0062 3827

Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ul. Jana Styki 21, 35-006 Rzeszów

1 (1)

Skomentuj