MARILLION WEEKEND – po raz pierwszy w Polsce

7 – 9.04.2017 ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia

Rock-Serwis Piotr Kosiński ma zaszczyt powiadomić, że po długich i owocnych rozmowach zespół Marillion postanowił wiosną 2017 po raz pierwszy zorganizować w Polsce tzw. Marillion Weekend.

Historia tych najczęściej 3-dniowych imprez sięga roku 2002, kiedy to miała miejsce pierwsza z nich. Dotychczas Weekendy odbyły się m.in. w różnych miastach Wielkiej Brytanii, Holandii i Kanady.

Teraz nadszedł czas na Polskę, gdzie grupa ma szerokie grono wiernych fanów, ale też nie mniejsze w krajach ościennych, z których przyjazd już teraz zapowiada bardzo wiele osób.

W ciągu trzech wieczorów 7, 8 i 9 kwietnia 2016 w Klubie Wytwórnia w Łodzi zespół zagra trzy zestawy utworów, inny każdego dnia. W niedzielny wieczór będzie można usłyszeć m.in. wykonany w całości album marillion.com, piątek i sobota to wieczory niespodzianek.

Na pewno można spodziewać się muzyki z najnowszego, wydanego 9 września 2016r., osiemnastego studyjnego albumu grupy – „F.E.A.R.”

Każdego wieczoru na scenie pojawią się też zespoły supportujące, wybrane przez Marillion z grona kilkunastu kandydatów. Będą to: WALFAD (piątek), TIDES FROM NEBULA (sobota) i FISMOLL (niedziela).

WALFAD

Zespół Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja (wokal, gitara). Choć za oficjalną datę rozpoczęcia działalności przyjmuje się 2 września 2011 trzon zespołu pracował już od kwietnia tego samego roku. Pierwszymi członkami We Are Looking For A Drummer byli Maksym Frączek (gitara prowadząca) i Radosław Sitek (gitara basowa). W tamtym czasie uczęszczający do 1LO w Wodzisławiu Śląskim młodzi muzycy grali covery takich grup jak Cream, Jimi Hendrix Experience, Deep Purple. Wówczas też narodziła się nazwa zespołu – żartobliwy manifest przeciwko niesolidności Kacpra Kucharskiego (perkusja), który przez pierwsze kilka miesięcy w zespole ani razu nie dojechał na próbę. Gdy w końcu dotarł udowodnił niedowiarkom, że warto było na niego czekać. Skład zespołu dopełnił najstarszy w Walfad – Daniel Rodzoń (instrumenty klawiszowe) – człowiek równie utalentowany co nieprzewidywalny.

Aktualnie grupa ma na koncie już trzy albumy, a każdy kolejny to milowy krok na drodze do dojrzałości i pełnego profesjonalizmu.

AKTUALNY SKŁAD:

Wojciech Ciuraj – vocal, guitar

Daniel Arendarski – guitar

Kacper Kucharski – drums

Dawid Makosz – keyboard

Radosław Żelazny – bass guitar

ALBUMY:

Ab Ovo – 2013

An Ubsung Here Salty Rains & Him – 2014

Momentum – 2016

LINKI:

facebook:  https://www.facebook.com/walfadband/

website: www.walfad.com

(tekst: strona www zespołu)

TIDES FROM NEBULA

Zespół powstał na początku 2008 r. w Warszawie. W składzie od początku są: Maciej Karbowski (gitara i klawisze), Tomasz Stołowski (perkusja), Adam Waleszyński (gitara) i Przemek Węgłowski (bas).

Ich muzykę można by nazwać rockową, gdyby nie to, że nigdy nie potrzebowali wokalisty. Sami chętnie wspominają o inspiracjach ambientowych, ale najważniejsza jest dynamika i barwność ich muzyki. Z pewnością jednym ze źródeł stylistycznych, z których czerpie Tides From Nebula jest wczesny Mogwai lub Sigur Ros – emocjonalne gitarowe krajobrazy przemieszane z fragmentami wyciszonymi, pełnymi misternie utkanych melodii. Sami muzycy wspominali jeszcze o podziwie, jakim darzą zespoły Pelican, Isis, Deftones, Radiohead, a nawet M83.

AKTUALNY SKŁAD:

Tomasz Stołowski – drums

Maciej Karbowski – guitar

Adam Waleszyński – guitar

Przemek Węgłowski – bas

ALBUMY:Aura        2009Earthshine               2011Eternal Movement  2013Safehaven             2016  LINKI:facebook:  https://www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial/website:  http://www.tidesfromnebula.com/

(tekst: Jacek Świąder)

FISMOLL

Fismoll, właściwie Arkadiusz Glensk to polski muzyk tworzący muzykę akustyczną i liryczną. Jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Jego avant popowe i poniekąd baśniowe kompozycje są przyrównywane do twórczości Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós. Pseudonim Fismoll nawiązuje do dzieciństwa muzyka, który jako siedmiolatek często podśpiewywał sobie. Jego ojciec-muzyk zauważył, że syn śpiewa najczęściej w tonacji fis-moll. Młody artysta przyjął pseudonim, który dla niego stał się symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywa.

AKTUALNY SKŁAD KONCERTOWY:

Fismoll – śpiew, gitara

Joanna Glensk – wiolonczela, śpiew

Kacper Budziszewski – gitara solo, śpiew

Andrzej Konieczny – perkusja, śpiew

Robert Amirian – gitara basowa, śpiew

Jędrzej Guzik – wizualizacje

DYSKOGRAFIA:

(At Glade) 2013

Box of Feathers  2015

Abandoned Stories (EP) 2015

LINKI:
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875

Nextpop Official Website: http://www.musicandsons.com/#!fismoll/c19k6

(tekst: Wikipedia)

Ceny trzydniowych karnetów:

– miejsca stojące: 399zł

– miejsca siedzące (na balkonie): 499zł (wyprzedane)

więcej informacji:  http://www.thewebpoland.pl/marillion-weekend/marillion-weekend-polska/

 

 

 

Skomentuj