Masters Of War (The Avener Rework)

Takiego Boba Dylana jeszcze nie słyszeliście! Co stanie się, jeżeli jego hit sprzed pół wieku na warsztat weźmie DJ i producent, specjalizujący się w łączeniu bluesa, jazzu i folku ze współczesną elektroniką? Rezultat robi wrażenie, a nowa wersja „Masters Of War” (zobacz lyric video), bo o tym utworze mowa, w pełni zachowuje klimat oryginału – protest songu napisanego w latach 60-tych ub. wieku jako sprzeciw wobec prób nuklearnych prowadzonych podczas Zimnej Wojny.  Za niezwykłym re-workiem (nie mylić z ‘remixem’) stoi francuski spec od brzmień elektronicznych The Avener. Artysta w 2014 roku wsławił się deephousowym remixem utworu ‘Fade Out Lines’ Phoebe Kildeer, który trafił na szczyty list przebojów w 22 krajach , w tym w Polsce.

Prestiżu wersji ‚Masters Of War (The Avener Rework)’ nadaje fakt, że utwór oficjalnie firmowany i promowany jest na wszystkich profilach samego Boba Dylana (pobierz/posłuchaj TUTAJ).

 

Jego słynny protest-song „Masters Of War” z lat 60-tych ub. wieku na warsztat w 2018 roku wziął w francuski producent The Avener, znany z wyjątkowych umiejętności łączenia bluesa, jazzu i folku z najnowocześniejszą muzyka elektroniczną, przy zachowaniu i uszanowaniu klimatu oryginału

Skomentuj