Metal Hammer Festival 2017

Już 21 lipca w katowickim Spodku odbędzie się METAL HAMMER FESTIVAL! 
Headlinerem festiwalu jest jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych artystów sceny muzycznej - MARILYN MANSON! 
W Spodku wystąpi również artysta, który jest autorem jednego z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku, 
muzyk, którego twórczość nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych - ZEAL & ARDOR,
 a także legendarna grupa, która prawie 30 lat temu wyznaczyła w muzyce metalowej nową jakość - PARADISE LOST! 
Do tego zacnego grona dołączył również projekt, za którym stoi zjawiskowa Amalie Bruun - MYRKUR. 
Skład festiwalu zamykają dwie polskie formacje: Percival Schuttenbach oraz ARRM.

ARRM to instrumentalny projekt ludzi związanych m.in. z zespołami Thaw, Furia, 52um, Sun For Miles czy Mentor. Muzycznie ARRM ociera się o ścieżki dźwiękowe do filmów Lyncha czy Jarmuscha. Na koncie mają split ze Starą Rzeką oraz debiutancki krążek "ARRM", który ukazał się w listopadzie zeszłego roku. 

Percival Schuttenbach to jedna z najbardziej znanych polskich formacji folkmetalowych, grupa która na muzycznej scenie działa już od 1999 roku. W swojej twórczości zespół łączy elementy słowiańskiego folku z metalem, rockiem a nawet muzyką progresywną. Dyskografię formacji zamyka album "Strzyga", który ukazał się w październiku zeszłego roku, a współproducentem tego krążka był Jacek Miłaszewski (m.in. Acid Drinkers). Grupa jest również twórcą muzyki wykorzystanej do gier "Wiedźmin 3:Dziki Gon i Gwint" oraz współautorem muzyki do projektu "Równonoc" - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

Najnowsza edycja MHF odbędzie się już po raz ósmy, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. TOOL, Korn czy Judas Priest. 

METAL HAMMER FESTIVAL 2017

MARILYN MANSON

PARADISE LOST

ZEAL & ARDOR

PERCIVAL SCHUTTENBACH

ARRM

21.07.2017 – Spodek, Katowice, godz. 16.00

otwarcie bram: 14.30

MHFestival_plakatB1

Skomentuj