Dragonforce – międzynarodowe gwiazdy metalu

Dragonforce wraca z nowym albumem „Reaching Into Infinity”, który ukaże się 19 maja 2017 r. Wydawnictwo dostępne będzie w formatach CD, LP i specjalne wydanie CD+DVD. Ciekawostką jest fakt, że na DVD znajdzie się 6 utworów zarejestrowanych podczas Przystanku Woodstock w 2016r.

Większość materiału na nowy krążek została nagrana w Szwecji w Fascination Street Studios z producentem Jensem Bogrenem. Część ścieżek została zarejestrowana podczas trasy koncertowej promującej kompilację „Killer Elite”, w Lamerluser i Dark Lane Studios w Anglii, a także w należącym do zespołu Evil1 Studios we Francji i Shredforce One Studios w USA.

„Lecieliśmy na koncerty, graliśmy na festiwalach, potem jechaliśmy do studia i tak cały czas” mówi basista Frédéric Leclercq, który jest także odpowiedzialny za większość kompozycji na płycie. „To bardzo intensywna praca, ale także bardzo męcząca. Nagrałem oczywiście bas, ale także dużo gitar rytmicznych i akustycznych. Myślę, że już udowodniliśmy, że jesteśmy dobrzy w graniu szybkich rzeczy, a tym razem postanowiliśmy postawić na różnorodność. To świetne stawiać przed sobą wyzwania zamiast siedzieć w swojej strefie komfortu. Bardzo zależało mi na eksperymentowaniu z wokalami Marca. Myślę, że ludzie będą zaskoczeni ich brutalnością”.

Będzie to pierwsza płyta, którą z zespołem nagrywał włoski perkusista Gee Anzalone. Pierwszy raz zespół zaprezentuje nowe utwory podczas koncertu w londyńskim Camden 12 kwietnia 2017 roku.

 

Lista utworów wydania standardowego:

 

 1. Reaching into Infinity
 2. Ashes of the Dawn
 3. Judgement Day
 4. Astral Empire
 5. Curse of Darkness
 6. Silence
 7. Midnight Madness
 8. WAR!
 9. Land of Shattered Dreams
 10. The Edge of the World
 11. Our Final Stand

 

 

Lista utworów wydania specjalnego z DVD:

 

CD 1

 1. Reaching into Infinity
 2. Ashes of the Dawn
 3. Judgement Day
 4. Astral Empire
 5. Curse of Darkness
 6. Silence
 7. Midnight Madness
 8. WAR!
 9. Land of Shattered Dreams
 10. The Edge of the World
 11. Our Final Stand

 

Bonusy:

 1. Hatred and Revenge
 2. Evil Dead

 

Bonus DVD:

 

DragonForce Live at Woodstock Festival Poland 2016

 1. Holding On
 2. Heroes of Our Time
 3. Operation Ground and Pound
 4. Holding On (Multi-angles)
 5. Heroes of Our Time (Multi-angles)
 6. Operation Ground and Pound (Multi-angles)

 

 

Skomentuj