Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody

Skoczkowie do wody rywalizowali podczas Letnich Mistrzostw Polski w Skokach do Wody które odbywały się w dniach 26-28.05.2017r w Poznaniu. W tej najważniejszej imprezie sezonu rywalizowali również zawodnicy z Rzeszowa. Seniorzy z Rzeszowa sięgnęli po najwyższe laury: Andrzej Rzeszutek  zdobył złoto z trampoliny 3m wyprzedzając Kacpra Lesiaka, trzeci był Adrian Gierga z Katowic, natomiast na trampolinie 1m lepszy okazał się Kacper pokonując starszego kolegę klubowego, Andrzeja Rzeszutka, trzeci był Leo Rassimof z Warszawy. Nie zawiodła również Kaja Skrzek zdobywając złoto z trampoliny 1m w kategorii Open. Dla naszych seniorów był to jednocześnie sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Kijowie (12-18.06.2017), Mistrzostwami Świata w Budapeszcie (14-21.07.2017) i Uniwersjadą w Taipei (21-27.08.2017).

Juniorki zacięcie walczyły zarówno o medale jak i o zdobycie minimów dających możliwość startu w najważniejszych zawodach międzynarodowych. Na szczególną uwagę zasługują zawodniczki z Rzeszowa: Aleksandra Błażowska, która w swojej kategorii wiekowej stanęła na najwyższym podium po startach na trampolinie 1m i 3m, Justyna Ciskał która zdobyła srebro z 1m i brąz z trampoliny 3m oraz Aleksandra Puterla zdobywając srebro w konkurencji trampoliny 3m i brąz z 1m. Oprócz tego nasza para w skokach synchronicznych Justyna Ciskał – Karolina Wolska stanęły na najwyższym podium pokonując reprezentantki śląskich klubów. Oprócz konkurencji w swojej kategorii wiekowej juniorki ze Stali miały okazję zmierzyć się ze starszymi zawodniczkami startując z sukcesami w kategorii OPEN. W konkurencji trampoliny 1m Aleksandra Błażowska i Aleksandra Puterla zajmując ex-aequo drugie miejsce, a z trampoliny 3m OPEN Aleksandra Puterla wywalczyła brązowy medal.

Wśród juniorów na szczególne gratulacje zasłużył Robert Łukaszewicz, który mimo kontuzji w konkurencji skoków z wieży wywalczył brązowy medal. Filip Jachim zwyciężył przed Łukaszem Wiatrem  z obydwu trampolin, natomiast w skokach synchronicznych para Jachim-Wiatr wywalczyli srebrny medal. Filip samotnie startował również w konkurencji skoków z wieży zdobywając minimum punktowe potrzebne do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy, mimo to że w Rzeszowie nie ma infrastruktury wieżowej. Do Kadry Narodowej Juniorów wśród zawodników z Rzeszowa powołanie otrzymali Aleksandra Błażowska, Justyna Ciskał, Filip Jachim oraz Karolina Wolska.

Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody są imprezą na której zdobywa się punkty w rywalizacji dzieci i młodzieży. Podczas tych zawodów zawodnicy z Rzeszowa przywieźli ich 121 ustępując zawodnikom z Warszawy, którzy zdobyli 236,5pkt.  Wszystkim zawodnikom trenującym w Rzeszowie należą się szczególne słowa uznania: w chwili obecnej nie mają w Rzeszowie warunków aby przygotować się do najważniejszych imprez sezonu. Sukcesy są okupione ciężką pracą na wyjazdowych zgrupowaniach i sali gimnastycznej. Ich stara pływalnia przy ul. A. Matuszczaka jest obecnie zamknięta. Skoczkowie i trenerzy pełni obaw o swoją przyszłość z nadzieją czekają na dobre wieści o budowie nowych obiektów pozwalających rozwijać ich talenty.