Nadine Shah – „Holiday Destination”

Dla większości rok 2016 był dość burzliwym okresem, pełnym politycznego chaosu i niepewności.

Tego typu odczucia towarzyszą Nadine Shah od wielu lat.

Jak drugi krążek „Fast Food”  dotykał tematów skomplikowanych związków, tak trzeci „Holiday Destination”  wyraża niepokoje obecnie panujące na całym świecie.

Nowy album będzie mieć swoją premierę 25 sierpnia i ukaże się pod szyldem 1965 Records.


„Out The Way”
  to pierwszy zwiastun tego wydawnictwa. Kompozycji można posłuchać pod tym adresem: https://youtu.be/foz1y69Qnbc Shah mówi o tym, że jako drugie pokolenie imigrantów jej tożsamość jest ciągle poddawana  pod wątpliwość.

„Pamiętam jedną z moich podróży do Stanów. W trakcie odprawy zabrano mnie do pokoju, w którym wszyscy mieli ciemną skórę i patrzyli na mnie zastanawiając się co ja tutaj robię. Zażartowałam wtedy, że jestem Pakistanką. Wszyscy zaczęli się śmiać. Przeraża mnie rosnąca fala nacjonalizmu. Nawet ludzie na Twitterze zostawiają komentarze typu „wracaj skąd przyszłaś”. Czyli dokąd, do South Shields? Przechodzę przez prawdziwy kryzys tożsamości. Jestem drugim pokoleniem imigrantów. Urodziłam się w Anglii, jestem Angielką, ale pod względem kulturowym jestem muzułmanką”  – mówi Nadine Shah.  

Na płycie przewijają się takie tematy jak kryzys imigracyjny w Calais, wojna domowa w Syrii, ale artystka dotyka również bardziej osobistych wątków jak wewnętrzny konflikt, aby sprostać społecznym oczekiwaniom i zachęca do większej empatii. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest Ben Hillier.

Oto tracklista:

 

 1. Place Like This
  2. Holiday Destination
  3. 2016
  4. Out The Way
  5. Yes Men
  6. Evil
  7. Ordinary
  8. Relief
  9. Mother Fighter
  10. Jolly Sailor

Skomentuj