Niech Kolęda Budzi Nasze Serca

 

Od stycznia 2019 r. w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie startują jubileuszowe koncerty, premierowe piosenki i inne wyjątkowe projekty z okazji 20-lecia działalności artystycznej Anny Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”. Do współpracy zaproszonych zostało wielu znanych artystów i kompozytorów.

Jubileuszowe niespodzianki zapoczątkuje widowisko świąteczne pt. „NIECH KOLĘDA SERCA BUDZI” w wykonaniu Solistów i Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Solistów Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem zespołu Manitou. Współorganizatorami koncertu są również: Szkoła Podstawowa nr 16 i Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Widowisko świąteczne odbędzie się w dniu 18 stycznia 2019 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno – Konferencyjnym i Biblioteczno – Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12, w auli V-1.

W koncercie wezmą udział dzieci i młodzież pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek odnoszące sukcesy na muzycznych festiwalach krajowych i międzynarodowych. Od 2000 roku wyśpiewali ponad 900 nagród oraz wzięli udział w 38 programach telewizyjnych, m.in. „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Przebojowe Dzieci”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „Mam Talent”, „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, Eurowizja Junior 2016 i Eurowizja Junior 2017 – zdobywając w nich najwyższe laury. W widowisku wystąpią także debiutanci, dla których udział w koncercie będzie wielkim przeżyciem i pierwszą okazją do występu przed dużą publicznością. Dla mieszkańców naszego miasta – młodych i starszych, zaśpiewają znane i lubiane kolędy i pastorałki w nowych, niepowtarzalnych aranżacjach wokalnych Anny Czenczek i instrumentalnych Andrzeja Paśkiewicza.

Koncerty kolęd organizowane przez Annę Czenczek od 20 lat goszczą na rzeszowskich scenach i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko każdego roku ma inną formę. Sala co roku wypełniona po brzegi, najlepiej świadczy o tym, że koncerty świąteczne Centrum Sztuki Wokalnej cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i nie tylko.

Wejście na koncert będzie możliwe tylko z zaproszeniami, które można otrzymać słuchając Akademickiego Radia Centrum, Polskiego Radia Rzeszów, Katolickiego Radia „VIA” i czytając Gazetę Codzienną „Nowiny”.

Patronat honorowy:

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej – Ks. Bp Jan Wątroba

Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart

Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl

Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc

Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch

Rektor Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski

 

Patronat  medialny:

TVP3 Rzeszów

Gazeta Codzienna „Nowiny”

Nowiny24

Radio Centrum 89,0 FM

Polskie Radio Rzeszów

Nasz Dom Rzeszów

Katolickie Radio Rzeszów „Via”

 

 

Skomentuj