Pracownia z nowoczesnym rezonansem w PRO-FAMILII

W Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA została uruchomiona pracownia z najnowocześniejszym rezonansem magnetycznym w regionie. To pierwszy na Podkarpaciu aparat 3 teslowy, który gwarantuje dokładniejszą diagnostykę różnych schorzeń, zwłaszcza chorób nowotworowych. Pracownia przygotowana jest do badań zarówno osób dorosłych jak i dzieci.

  • 3 tesle to aktualnie najwyższa siła pola magnetycznego stosowana w medycynie. Ma to wpływ na dokładniejsze obrazowanie oraz większą rozdzielczość badanych struktur, co umożliwia lekarzom postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy. Urządzenie pozwala na zaawansowane badania in. mózgu czy kręgosłupa. Rezonans 3 teslowy to również większe możliwości diagnostyki w badaniach całego ciała w przypadku podejrzenia chorób wieloogniskowych – wyjaśnia dr n.med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA.

Aparat tej klasy gwarantuje również większy komfort dla pacjenta. Obrazowanie trwa krócej, a tunel do badania jest znacznie większy, co wpływa na samopoczucie pacjenta.

  • Rezonans dostosowany jest również do badania osób z otyłością. Umożliwia to szeroki tunel oraz stół, który przystosowany jest do obciążenia o wartości do 250 kilogramów – dodaje doktor Kidacki.

Skomentuj