RADIOHEAD – OKNOTOK

23 czerwca, nakładem XL Recordings, ukaże się wydawnictwo zatytułowane ‘OKNOTOK’, zawierające materiał z trzeciej, przełomowej płyty Radiohead ‚OK COMPUTER’.
Oprócz oryginalnych dwunastu kompozycji, które w 1997 roku znalazły się na płycie, na ‘OKNOTOK’ będzie można także znaleźć osiem nagrań pochodzących ze stron B singli oraz spełnienie marzeń kolekcjonerów twórczości ekipy Thoma Yorke’a, utwory: ‘I Promise’, ‘Lift’ i ‘Man Of War’. Te trzy nagrania pochodzące z czasów ‘OK COMPUTER’, będą opublikowane po raz pierwszy. Cały materiał z ‘OKNOTOK’ został poddany nowemu remasteringowi, wykonanemu wprost z oryginalnych analogowych taśm matek.
W lipcu pojawi się także specjalna wersja wydawnictwa, ‘OKNOTOK BOXED EDITION’, czarne pudełko ozdobione mrocznym obrazem spalonej kopii ‘OK COMPUTER’, które będzie zawierało trzy płyty wytłoczone na 180 gramowym winylu oraz książkę w twardej oprawie, zawierającą ponad trzydzieści grafik (wiele wcześniej niepublikowanych) oraz teksty do wszystkich piosenek. Na tym jednak nie koniec. W książce znajdziemy 104 strony ręcznych notatek Yorke’a, 48 stron z roboczymi pracami Donwooda i Tchocka i kasetowy mixtape na C90, przygotowany przez zespół, a skompilowany z nagrań z sesji i demo ‘OK KOMPUTER’. W takiej formie album do kupienia będzie za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu Radiohead.com.

Skomentuj