Regionalne Zawody Szybowcowe – złoty DISCUS CS SP-3971

DISCUS CS – nowo zakupiony szybowiec AOS PRz wygrywa zawody

W dniach 13-21 maja rozgrywane były Regionalne Zawody Szybowcowe na lotnisku w Lisich Kątach koło Grudziądza, gdzie DISCUS CS SP-3971, pilotowany przez pracownika Politechniki Rzeszowskiej Wojciecha Średniawę wywalczył złoty medal. Pilot i szybowiec okazali się nie do pokonania we wszystkich konkurencjach.

Ten wynik sportowy potwierdził tylko, że DISCUS pozostaje nadal bardzo dobrym, uniwersalnym szybowcem wyczynowym, który pozwoli pilotom Akademickiego Ośrodka Szybowcowego godnie reprezentować Politechnikę na arenie polskiego szybownictwa.

DISCUS CS  SP-3971 jest szybowcem wyczynowym V (przedostatniej) generacji, który uzupełnił flotę Akademickiego Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej  w Bezmiechowej pod koniec 2017 roku. W okresie zimowym został doposażony w elektroniczne przyrządy pilotażowo-nawigacyjne i przygotowany technicznie do startu w zawodach i treningu. Obecnie szybowiec powrócił do Bezmiechowej, ale już planowane są dla niego kolejne zawody, w tym rangi Mistrzostw Polski.

Należy dodać, że nie tylko DISCUS wywalczył medale w tym czasie. Podczas regionalnych zawodów GCC Prievidza rozgrywanych na Słowacji, studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Szybowników Politechniki Rzeszowskiej (reprezentując aerokluby regionalne) zdobyli złoty i srebrny medal tych zawodów.

 

Skomentuj