Songhoy Blues – zwiastun krążka „Résistance”

Zespół Songhoy Blues zaprezentował drugi zwiastun najnowszego krążka „Résistance”. „Mali Nord”  można posłuchać pod tym adresem: https://youtu.be/qJbPOwZ-5hc W utworze gościnnie wystąpił Elf Kid.

 

„W „Mali Nord” dotykamy tematu uchodźców i imigracji. Te kwestie są nam szczególnie bliskie. Jest to zjawisko, które nas otacza, niezależnie od tego czy dotyczy Libii przed upadkiem Kaddafiego, Syrii czy Mali. Uchodźcy przebywający w obozach to ludzie, którzy pokonali Saharę, aby przez morze dostać się do Europy w poszukiwaniu lepszego życiu, wielu z nich umarło na pustyni. Chcieliśmy  o tym opowiedzieć, bo wydaje nam się, że ten wątek często pomijany jest przez media”  – mówi zespół.

 

„Bardzo dobrze układała mi się współpracy z Songhoy Blues, to świetni muzycy. Cieszę się, że miałem swój udział w powstaniu ich nowego albumu. Podoba mi się, że potrafią łączyć melodie z głębokimi i wnikliwymi tekstami. Praca nad utworem była prawdziwym wyzwaniem”  – mówi Elf Kid.

 

Materiał na płytę został zarejestrowany na jesieni 2016 r. w studiu The Pool w Londynie. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Neil Comber (MIA, Django Django, Crystal Fighters, Declan McKenna). W projekcie wzięli udział tacy artyści jak Nick Zinner, Julian Casablancas, Damon Albarn, Lxury, Iggy Pop, Elf Kid czy Stealing Sheep. Longplay trafi na półki sklepowe 16 czerwca nakładem wytwórni Transgressive Records.

 

Grupa Songhoy Blues zyskała rozgłos w 2015 r. za sprawą debiutanckiego krążka „Music In Exile” . Płyta zyskała przychylne recenzje wśród krytyków muzycznych. Zwieńczeniem sukcesu była trasa koncertowa, jaką odbyli muzycy grając koncerty na całym świecie. Wystąpili między innymi na scenach takich festiwali jak Latitude, Green Man, Glastonbury czy katowicki OFF Festival. Zespół otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Q Awards w kategorii „Debiut Roku” i wystąpił w kultowym brytyjskim programie „Later… with Jools Holland”.

Skomentuj