Stereophonics

Fantastyczna walijska formacja Stereophonics powraca z nowym albumem „Scream Above The Sounds”.
Zespół ma na swoim koncie sześć albumów numer jeden na Wyspach oraz miliony sprzedanych płyt i singli.
Kapela Kelly’ego Jonesa (wokal/gitara) i Richarda Jonesa (gitara basowa) niezmiennie proponuje nam porywającego rocka. Stereophonics nagrali piosenki w nowym składzie, w którym poza panami Jonesami są Adam Zindani (gitara), Jamie Morrison (perkusja), a także Tony Kirkham (klawisze).

Kelly Jones postanowił napisać na płytę piosenki, które są niczym hymny. Potężne, ciekawie zaaranżowane, pozbawione uczucia niepewności. I oczywiście nasycone wspaniałymi melodiami, z których walijska kapela słynie. Chociażby takimi jak otwierająca płytę kompozycja „Caught By The Wind”, nawiązująca do klasyków Stereophonics.

W każdej piosence jest zawarta ulga. Nawet wtedy, gdy przebija z niej też nostalgia, strach lub niepewność, wciąż przebija z niej nadzieja i jest miejsce na wyjście z trudnej sytuacji. – Tłumaczy Kelly.
Pierwsza singlowa kompozycja to „All In One Night”. Inspiracją dla utworu był film Sebastiana Schippera „Victoria”. Całą płytę nagrano głównie w Londynie, w RAK Studios, a także w ICP Studios w Brukseli. Zespół współpracował w studiu z doskonale sobie znanym Jimem Lowem.

Skomentuj