Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – wyjątkowy dla nas czas. Chcemy w tym szczególnym okresie wspomóc osoby, które zostały na Ukrainie i zmagają się ze skutkami rosyjskiej agresji – brakiem wody, prądu i gazu. Dlatego Fundacja Medyk dla Zdrowia uruchomiła Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie, działający w Centrum Handlowym Full Market przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie(za przychodnią CM Medyk), czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 20:00, gdzie zbierane są dary dla Ukrainy. Potrzebne są:

-odzież termiczna

-koce i śpiwory

-świece

-baterie

-agregaty

-latarki

-żywność długoterminowa

Prosimy o przekazywanie – w miarę możliwości – rzeczy nieużywanych.

Pomóc można również poprzez wpłacenie darowizny w dowolnej kwocie na konto Fundacji Medyk dla Zdrowia:

Bank Polskiej Spółdzielczości S. A. z siedzibą w Warszawie

ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa

Numer konta : 18 1930 1389 2700 0726 5637 0009 

Tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.fundacja.medyk.rzeszow.pl.

Od wybuchu wojny na Ukrainie Centrum Medyczne Medyk oraz Fundacja Medyk dla Zdrowia pomagają Uchodźcom szukającym schronienia w naszym kraju oraz tym, którzy nie opuścili swoich domów za wschodnią granicą. Pomoc ta ma wiele wymiarów – od organizacji punktu noclegowego i wsparcie psychologiczne, przez utworzenie przychodni, po organizację licznych zbiórek. To wszystko nadal jest potrzebne.

Skomentuj